مشکل آب ۵ هزار مشترک با افتتاح مخزن در شهرستان سرخه برطرف می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سرخه، مهدی زندیه وکیلی در حاشیه آئین افتتاح طرح‌های آبفای سرخه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تصفیه‌خانه جدید آب‌شیرین‌کن در شهرستان سرخه در بهمن‌ماه سال گذشته از سوی استاندار سمنان کلنگ‌زنی شد.

وی با اشاره به روند اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: این تصفیه‌خانه در هفته دولت مصادف با شهریورماه سال ۹۶ بهره‌برداری می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار سمنان با تأکید بر لزوم برطرف کردن بحران کمبود منابع آب شیرین در شهرستان سرخه بیان کرد: در چند سال گذشته برداشت‌های نامتعارفی از چاه‌ها آب این شهرستان انجام‌ شده که سبب کمبود آب شیرین در این شهرستان می‌شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون سرخه با کمبود ۲۰ لیتر بر ثانیه آب برطرف است، تشریح کرد: در گذشته بیش از ۲۵ لیتر در ثانیه از سوی مردم و کشاورزان از چاه‌ها برداشت‌ شده است.

زندیه وکیلی با اشاره به مصوبات سفر رئیس‌جمهور در فروردین‌ماه سال گذشته، بیان کرد: ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای انجام طرح‌های ایجاد آب شرب پایدار در سرخه تصویب شد.

وی افزود: از این میزان اعتبار تنها ۱۳ میلیارد تومان اعتبار به این شهرستان تخصیص‌ یافته است که دریافت ۱۰۰ درصدی این اعتبار در اولویت و دستور کار استانداری قرار دارد.

معاون امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به افتتاح مخزن ذخیره آب در این شهرستان یادآور شد: این مخزن با حجم ۵ هزار مترمکعب می‌تواند مشکلات ۵ هزار مشترک مصرف آب را در سرخه برطرف کند و اعتبارات لازم برای ساخت آن نیز از محل اعتبارات تخصیص‌ یافته سفر رئیس‌جمهور به استان تأمین‌ شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *