پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین فیروزیان در اصفهان تشییع شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا فیروزیان از چهره‌های ماندگار تبلیغ دو روز پیش در سن ۹۸ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

پیکر این عالم وارسته ظهر امروز و بعد از اقامه نماز جمعه روی دست نمازگذاران اصفهانی از مصلای امام خمینی (ره) تشییع و در تخت فولاد به خاک سپرده شد.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حاج شیخ غلامرضا فیروزیان در سال ۱۲۹۸ هجری شمسی در خانواده‌ای مذهبی در جنوب تهران متولد شد.

وی تحصیلات دینی را در تهران و قم گذراند و با درخواست علمای اصفهان، راهی این شهر شد. آیت الله اسلامی، وی را به نمایندگی خود در تشکیل مدارس اسلامی انتخاب کرد. فیروزیان از طرف آیت الله کاشانی به آذربایجان و خوزستان نیز سفر کرد و براساس همین فعالیت‌ها بود که ۱۹خرداد ۱۳۴۳ دستگیر و ممنوع‌المنبر شد.

با دستگیری و تبعید امام خمینی(ره) به پاریس به عنوان بازوی پرتوان آیت‌الله خادمی دوره‌ جدیدی از فعالیت‌های مبارزاتی با رویکرد فرهنگی را در اصفهان آغاز کرد. فعالیت‌های عمده وی در «جامعه تعلیمات اسلامی» اصفهان متمرکز شد، هرچند در این دوره نیز شهر‌های دیگر را فراموش نکرد.

ایجاد مدارس دینی، کوشش برای ترویج حجاب و عفاف در این مدارس، بنای بیش از ۴۵ مسجد و تاسیس مراکز فرهنگی به‌ویژه در استان‌های محروم، مبارزه در کنار شهید نواب صفوی و آیت‌الله اسلامی و کمک به نهضت ملی‌شدن صنعت نفت از خدمات این عالم وارسته بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *