برپایی مراسم عزاداری رئیس مذهب جعفری در مازندران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مراسم بزرگداشت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) رئیس مذهب جعفری، با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران، خانواده معظم شهدا، جانبازان و اقشار مختلف مردم در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد.

این مراسم با قرائت زیارت عاشورا و نوای دلنشین برادر تولایی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در شب شهادت رئیس مذهب جعفری با شور خاصی برگزار شد.

در این مراسم معنوی که عزاداران به سینه‌زنی و عزاداری پرداختند، حجت‌الاسلام تازه کام از علمای منطقه در سخنانی با اشاره به سجایای اخلاقی امام ششم شیعیان، افزود: مازندران در این ایام میزبان شهدای گمنام از اقصی نقاط کشور است.

وی با بیان اینکه درس‌آموزی از مکتب امامان معصوم باید در جامعه ساری و جاری شود، تصریح کرد: سجایای اخلاقی آن امام همام سبب تقویت روحیه معنوی در جامعه می‌شود.

تازه کام با اشاره به اینکه برپایی مراسم عزاداری رئیس مذهب جعفری در جای جای مازندران علوی تبار تلالو خاصی پیدا کرده است، گفت: امیدواریم بتوانیم رهرو واقعی شهدا و اولیا الهی باشیم.

مراسم شهادت رئیس مذهب جعفری امشب و فردا با برپایی مراسمات عزاداری و دسته‌روی در بیت علما و مردم مومن شهرهای استان و مساجد و تکایای حسینیه‌های استان برپا می‌شود.

مراسم بزرگذاشت شهادت امام جعفر صادق عصر فردا نیز از ساعت ۱۸ در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *