۴۳ درصد شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند

عباس نورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: ۳۲۰ هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد از خدمات و حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند بوده و هم اکنون ۹۴ هزار بیمه شده اصلی و بیش از ۱۱ هزار مستمری بگیر در این استان وجود دارد.

وی از هزینه ۳ هزار میلیارد ریالی برای ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی جامعه هدف تامین اجتماعی در سال ۹۵ خبر داد و افزود: انتظار می‌رود کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی نسبت به پرداخت حق بیمه کارکنان خود اقدام کنند زیرا سازمان تامین اجتماعی متکی به حق بیمه‌های دریافتی از بیمه شدگان است.

نورمحمدی با بیان اینکه هم اکنون ۴۳ درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش خدمات و حمایت‌های تامین اجتماعی است ابراز کرد: این سازمان برای بیمه خویش فرمایان و صاحبان حرف و مشاغل آزاد آمادگی  دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: صاحبان حرفه و مشاغل آزاد، رانندگان درون شهری و برون شهری، باغداران، کشاورزان، دامداران، زنبورداران، کارگران ساختمانی، زنان سرپرست خانوار، مددجویان، ورزشکاران، پیمانکاران، مهندسان، اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها، کارگزاران و اعضای دفاتر ائمه جمعه و ستادهای نماز جمعه، بازرگانان، هنرمندان و نویسندگان می‌توانند با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی و نام نویسی و تحویل مدارک خود ، مشمول بیمه تامین اجتماعی شوند.

نورمحمدی تصریح کرد: افرادی که در گذشته مشمول بیمه تامین اجتماعی بوده و اکنون به هر دلیلی ارتباط بیمه‌ای آنان قطع شده می‌توانند بیمه خود را به صورت اختیاری تا زمان احراز شرایط بازنشستگی ادامه دهند. 

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *