تلاش مس سونگون برای تثبیت صدرنشینی/ دیدار با پارسیان جایگزین دربی فوتسال آذربایجان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم فوتسال مس سونگون در هفته ششم از رقابت‌های لیگ برتر فوتسال از ساعت ۱۸ فردا (جمعه) میهمان تیم پارسیان شهر قدس خواهد بود.

شاگردان حمید بی‌غم لیگ برتر را قدرتمندانه آغاز کرده و در ۳ هفته نخست ۳ برد کسب کردند. مس سونگون پس از تحمل شکست ۵-۲ خارج از خانه مقابل مقاومت قرچک در هفته چهارم، توانست در هفته گذشته با نتیجه ۶-۲ آتلیه طهران قم را در تبریز شکست داده و با روحیه‌ای مضاعف به استقبال هفته ششم این مسابقات برود.

در آن سوی میدان، پارسیان شهر قدس که با خرید امتیاز تیم دبیری تبریز در لیگ برتر فوتسال شرکت کرده است در هفته گذشته با نتیجه یک-صفر از فرش آراء مشهد شکست خورد. این تیم تا پایان هفته پنجم یک برد، یک تساوی و ۲ باخت تجربه کرده است.

مس سونگون در حال حاضر با ۱۲ امتیاز و یک بازی بیشتر نسبت به گیتی پسند اصفهان و تأسیسات دریایی تهران، در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفته است. مسی‌ها در صورت کسب ۳ امتیاز دیدار با پارسیان می‌توانند صدرنشینی خود را تثبیت کنند. از سوی دیگر شکست در این دیدار می‌تواند مس را به رده دوم جدول برساند.

پارسیان شهر قدس نیز با ۴ امتیاز از ۴ بازی در رده یازدهم جدول قرار دارد و در صورت کسب برد مقابل نماینده ورزقان، می‌تواند به صعود ۴ پله‌ای امیدوار باشد. با توجه به لغو دیدار پارسیان و مقاومت قرچک در هفته اول لیگ برتر فوتسال، این تیم با یک بازی کمتر نسبت به حریفان به استقبال هفته ششم این مسابقات می‌رود.

طبق برنامه، در صورتی که دبیری تبریز از حضور در لیگ برتر انصراف نمی‌داد، دربی فوتسال آذربایجان در این هفته به میزبانی تیم دبیری برگزار می‌شد.

در تیم مس سونگون، فرهاد فخیم با به ثمر رساندن ۴ گل، بهترین گلزن این تیم محسوب می‌شود. بابک نصیری از مس سونگون نیز ۳ گله است. در تیم پارسیان شهر قدس مهرداد بابایی با ۳ گل زده، بهترین گلزن این تیم به شمار می‌آید. ضمن اینکه پارسیان ۴ بازیکن یک گله نیز دارد.

مس سونگون که در ۲ دیدار نخست لیگ برتر با نتیجه دو-یک پیروز شده بود، در هفته سوم عملکرد بهتری داشت و با نتیجه ۴-۲ از سد حریف خود گذشت اما به اعتقاد سرمربی این تیم، مس سونگون رفته‌رفته به هماهنگی رسید و عملکرد بهتری داشت تا در هفته پنجم با به ثمر رساندن ۶ گل، تنها ۲ گل دریافت کنند. تفاضل گل مس سونگون پیش از هفته پنجم، ۱+ بود که پس از دیدار با آتلیه طهران قم به ۵+ رسید.

در جدول لیگ برتر فوتسال تا پایان هفته پنجم، ۲ تیم بدون مساوی به چشم می‌خورد. مس سونگون و آذرخش بندرعباس ۲ تیمی هستند که در آستانه آغاز هفته ششم لیگ برتر بدون تساوی در این مسابقات به کار خود ادامه می‌دهد.

گیتی پسند اصفهان و مقاومت قرچک نیز ۲ تیمی هستند که تاکنون شکست‌ناپذیر بوده‌اند و به دنبال ادامه این روند در هفته ششم لیگ برتر فوتسال هستند. مس سونگون نیز با ۴ برد، بیشترین برد را به خود اختصاص داده است. گیتی پسند و تأسیسات دریایی به همراه فرش آراء مشهد نیز ۳ برد در کارنامه دارند. گیتی پسند و تأسیسات دریایی یک بازی کمتر انجام داده‌اند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *