مشارکت ۲ برابری در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدعلی هاشمی ظهر امروز در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی در بوشهر با بیان اینکه  جشنواره یاد شده در راستای معرفی سبک زندگی امام رضا(ع) برگزار شده است اظهار داشت:  نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با مشارکت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با هدف معرفی سبک زندگی این امام رئوف حضرت ثامن‌الحجج(ع) اقدام به برگزاری هفتمین مرحله مسابقه کتاب‌خوانی کرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر  از افزایش ۲ برای شرکت در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: پارسال چهار هزار نفر در استان بوشهر در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شرکت کردند و امسال با افزایش ۲ برابری بیش از ۸ هزار نفر در این جشنواره مشارکت داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۵ نفر برگزیده استانی و یک نفر برگزیده کشوری شدند تصریح کرد: این افراد در بخش‌های انفرادی، کودک و خانوادگی که در هر بخش دو کتاب منتخب بوده انتخاب شده‌اند.

دبیر استانی جشنواره کتابخوانی رضوی افزایش شرکت در جشنواره یاد شده را نشان از معرفت دینی مردم استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: افزایش مشارکت در هفتمین جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی نشان از ریشه در دلدادگی و معرفت مردم متدین استان بوشهر نسبت به اهل‌بیت(ع) دارد.

هاشمی با بیان اینکه در هفتمین جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی در بوشهر ۶ عنوان کتاب برای رده‌های سنی مختلف معرفی شد افزود: انتخاب این منابع بر اساس یک سیاست عقلایی و اصولی و بنا به نیاز مردم و پس از آسیب شناسی و نیازسنجی در جامعه، ارائه شده است.

در این آیین از برگزیدگان استانی، کشوری و ۵۷۶ تن از اعضا کتابخانه‌های استان بوشهر که در این مسابقه شرکت کردند تجلیل و از دستگاه‌های اجرایی که حامیان این مسابقه بودند قدردانی شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *