کمبود پزشک عمومی در گناباد محسوس است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، رضا احمدی عصر امروز در نشستی خبری در جمع خبرنگاران شهرستان گناباد اظهار داشت: گزارش سالیانه دانشگاه آماده شده و در جلسه هیئت امناء این دانشگاه به استحضار مسئولان رسیده و مورد تایید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در وزارت بهداشت کمیسیونی به نام نظام اعتبار بخشی موسسه‌ای دانشگاه‌ها تشکیل شده که پس از بررسی این کمیسیون دانشگاه علوم پزشگی گناباد در کنار دانشگاه‌هایی مانند شهید بهشتی و مشهد قرار دارد که این نشان از پروژه‌ها و برنامه‌های انجام شده در مجموعه دانشگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در زمینه اهمیت این اعتباربخشی افزود: یکی از محاسن این اعتبار بخشی مجوزهای رشته‌های درخواستی دانشگاه است که راحت‌تر دریافت خواهدشد و در مرحله بعد نشان از آینده نگری درست دانشگاه در حوزه‌های مختلف است.در حال حاضر تعداد ۱۵۳۱ دانشجو و ۹۰ هیئت علمی به همراه ۱۴۲۴ پرسنل در مجموعه دانشگاه مشغول ارائه خدمت به گناباد و شهرستان های همجوار می باشند.

وی بیان کرد: از سال ۱۳۷۲ که دانشکده گناباد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد جدا شده دارای چارت سازمانی نیست و ۴۲ درصد نیروهایی که در این بازه وارد مجموعه شده‌اند قراردادی هستند که با پیگیری‌های صورت گرفته چارت دانشگاه در پایان سال ۹۵ مصوب و به زودی ابلاغ خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: این دانشگاه در حوزه عمرانی یکی از دانشگاه‌های برتر کشور است و دریافت لوح تقدیر در جشنواره عمران سلامت نشان از موفقیت این دانشگاه در حوزه عمران است.

وی با اشاره به افتتاح بیمارستان علامه بهلول و تجهیزکامل آن بیان داشت: در حال حاضر ۳۵ درصد بیماران این بیمارستان از شهرهای همجوار هستند که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این میزان تا پایان سال افزایش خواهد یافت و شاهد رونق گردشگری سلامت در گناباد خواهیم بود.

احمدی با تشکر از ورود خیرین به حوزه سلامت خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته بیش از ۲ میلیارد تومان اهداء زمین به دانشگاه داشته‌ایم و هم اکنون ساختمان استراحت گاه بیمارستان بهلول با ورود خیرین درحال ساخت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت : تعداد ۱۵ نفر از دانشجویان رشته پزشکی گناباد که اولین ورودی‌های این رشته در شهرستان هستند در شهریور ماه فارغ‌التحصیل خواهند شد که برنامه داریم در این ماه ساختمان دانشکده پزشکی را افتتاح و اولین جشن فارغ التحصیلی این عزیزان را برگزار کنیم.

احمدی بیان کرد: از مهر ماه سال گذشته تا کنون ۳۰ پروژه مختلف در شهرستان آغاز شده که اعتباری ۱۱ میلیارد تومانی را نیاز دارد که از این مبلغ ۶۰ درصد آن را وزارت بهداشت و مابقی را خیرین متقبل شده‌اند.

وی یکی از اقدامات خوب این دانشگاه را تولید محتوای آموزشی با استفاده از فن آوری واقعیت مجازی برای اولین بار در کشور دانست و افزود: امروز به دلیل مسافت‌های طولانی و در مقابل گسترش امکانات استفاده از فضاهای مجازی امری ضروری شده و ما در دانشگاه زمینه این فعالیت‌ها را آماده کرده‌ایم که در این راستا تفاهم نامه‌ای برای آموزش دانشجویان دانشگاه افغانستان نیز امضا شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *