سرمایه‌گذاری ۱۶۵ میلیون دلاری در لرستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته در بحث رویکردهای اقتصاد مقاومتی بیشترین توان بر بحث درون‌زا بودن اقتصاد مقاومتی گذاشته شد تا بتوانیم از ظرفیت‌های استان و کشور و منابع مالی بانک‌ها و تسهیلات استفاده کنیم.

وی افزود: امسال علاوه بر اینکه توان را در بحث درون‌زا بودن اقتصاد مقاومتی می‌گذاریم باید به بحث برون‌گرا بودن آن نیز توجه داشته باشیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: با توجه به توصیه‌هایی که مقام معظم رهبری در روز تألیف ریاست جمهوری داشتند و بحثی که در مورد تعامل دولت با دنیا مطرح کردند، بدین معناست که در راستای برون‌گرا بودن اقتصاد ارتباط برقرار کنیم که در این زمینه ستادی تحت عنوان جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان تشکیل و از هفته آینده کار خود را آغاز می‌کند.

وی بیان کرد: این ستاد در دو حوزه فاینانس پروژه‌های عمرانی و حتی پروژه‌های صنعتی فعال است، از خط اعتباری‌هایی که برای ایران مشخص می‌شود  ازجمله خط اعتباری کره جنوبی که الآن خوشبختانه  توانستیم ۱٫۷ دهم میلیارد دلار معادل هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای احداث سد بختیاری لحاظ شود.

بازوند تصریح کرد: سال گذشته توانستیم در کریدور شماره ۱۰  استان لرستان که از مرز بازرگان شروع  و تا بندر امام ادامه پیدا می‌کند یک اتوبان و آزادراه تحت عنوان خرم‌آباد- کرمانشاه که در حال مطالعه است از طریق فاینانس اعتبار این بزرگراه را در این  کریدوری که در  توسعه گردشگری و اقتصادی نقش دارد در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث جذب  اعتبارات  خارجی نیز سال گذشته حدود ۷۰  میلیون دلار جذب شد که امسال برنامه بر ۱۶۵ میلیون  دلار است که به‌صورت ویژه در دستور کار است.

استاندار لرستان گفت: برای کارخانه پارسیلون خوشبختانه  کنسرسیوم تشکیل و طرح توسعه این کارخانه‌ شروع‌ شده که امیدواریم در راستای جذب نیرو این ظرفیت سال ۹۶ همانند مجتمع کشت و صنعت و مجتمع گوشت احیا شود و شاهد شکوفایی پارسیلون باشیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *