مجوز ۳۴٫۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی ‌سامان صادر شد‌

نعیم‌ امامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: سال گذشته ۲۲ طرح در شهرستان سامان جواز تاسیس دریافت کردند که ۲۰ طرح داخل شهرک و ۲ طرح خارج از شهرک صنعتی شهرستان سامان هستند‌.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت‌ فیزیکی دارند، افزود: میزان حجم سرمایه‌گذاری ۲۲ طرح ۳۴٫۵ میلیارد تومان برآورد شده است، این طرح‌ها اشتغال مستقیم ۲۴۴ نفر را ایجاد می‌کنند‌.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به میزان‌ پیشرفت‌ فیزیکی این‌ طرح‌ها بیان‌ کرد: واحد داروسازی ۷۹ درصد، تولید غذای حیوانات ۶۹ درصد، تولید انواع پارچه و کالای کش‌باف ۸۰ درصد، ساخت ورق‌های روکش‌دار ۸۷ درصد و واحد تولیدی محصولات خبازی ۸۵ درصد پیشرفت‌ فیزیکی دارد که واحد ساخت ورق‌های روکش‌دار در شُرف بهره‌برداری است.

امامی خاطرنشان:  پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال از مجموع ۲۲ طرح ۱۵ طرح در شهرستان سامان افتتاح شود.

وی  با اشاره به بازگشت ۱۰۰ نفر از نیروهای اخراج‌ شده کارخانه برفاب شهرکرد به کار گفت: صورت جلسه استانداری به این صورت است که از مجموع ۳۰۰ نفر اخراج شده ۲۰۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و ۱۰۰ نفر دیگر به‌ کار باز گردند‌، ۱۰۰ نفر نیرو تا زمان بازگشت به کار بیمه بیکاری دریافت می‌کنند‌.

رئیس صنعت، معدن‌ و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشکلات کارخانه اشی‌مشی تصریح‌ کرد: مشکل بزرگ این کارخانه‌ سرمایه‌داران‌ هستند، به دلیل بدهی سنگینی که به دولت دارند بدهی آنها تقسیط شد و مقرر گردید در هر قسط ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شود‌.

امامی ادامه‌داد: عاملان اصلی راه‌اندازی نشدن کارخانه اشی‌مشی متولیان‌ و صاحبان آن‌ هستند‌ که از پرداخت بدهی خودشان دوری می‌کنند بنابراین ما به دنبال سرمایه‌گذار و شریک جدید برای راه‌اندازی این‌ واحد هستیم‌.

وی افزود: در حال‌ حاضر ۲ سرمایه‌گذار از واحد بازدید کردند اما تاکنون‌ به نتیجه‌ نرسیدیم.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر ۱۶۰ نفر از نیروهای‌ این‌ کارخانه‌ بیمه‌ بیکاری دریافت می‌کنند‌.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *