عملیات اجرایی احداث حرم در امامزاده مبرقع آغاز می‌شود

محسن بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به آزادسازی محوطه‌ها و هزینه‌های تملک شده امام زاده موسی مبرقع، اظهار داشت: طرح ساماندهی پیرامون امامزاده موسی مبرقع و چهل اختران سال ۱۳۸۹ بعد از سفر مقام معظم رهبری به قم جزو پروژه‌های استانی قرار گرفت و بنا شد هم از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و هم‌محل اعتبارات دولت، وزارت راه و شهرسازی و استانداری و هم از محل اعتبارات شهرداری سهم آورده شود.

وی افزود: چهار و سه‌دهم هکتار در اطراف امام زاده موسی مبرقع، چهل اختران، امام زاده زید و سید سرور مطالبه شده که قرار است  مجموعه‌ای طراحی شود که طرح آن آماده شد و در کمسیون ماده ۵ مصوب شده که ۴۳ هزار مترمربع باید تملک شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد از ۴۳ هزار مترمربع تملک شده است و البته یک مقدار محدودیت‌های منابع مالی سبب شده که روند تملک کند شود.

وی محدودیت منابع مالی را مدنظر قرار داد و ابراز کرد: در گذشته از این ۴۳ هزار مترمربع هرکجا با مالکان توافق می‌شد تملک صورت می‌گرفت اما هنگامی‌که منابع محدود شد، صحن امامزاده را در اولویت گذاشته‌ایم. 

بهشتی ادامه داد: امیدواریم در سال ۹۶ عملیات اجرایی احداث حرم در امامزاده مبرقع آغاز شود، همچنین اگر چند زمین دیگر در اطراف امامزاده تملک شود امیدواریم عملیات گودبرداری و احداث پارکینگ‌های زیرزمین و ایجاد صحن هم اجرایی شود، و نیز امیدواریم با ایجاد یک پارکینگ سه‌طبقه در این محل معضل ترافیک خیابان آذر هم حل شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *