مشارکت دانش‌آموزان اردبیلی در جشنواره نوجوان سالم ۲۰۰ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، منصور صاحب پیش از ظهر امروز در همایش کشوری آسیب‌های اجتماعی که در هتل رضوان سرعین برگزار شد اظهار داشت: به توجه به حساسیت موضوع آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های مدونی از سوی دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش تدوین شده است که استان اردبیل نیز در راستای همان برنامه‌های تدوین شده، طرح‌های مختلفی را در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دست اجرا دارد.

این مسئول با اشاره به موفقیت‌های اخیر آموزش و پرورش در بحث مداخلات اجتماعی و آسیب‌هایی که دانش‌آموزان را مورد تهدید قرار می‌دهد گفت: این موفقیت‌ها مرهون تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های منسجم در استان‌ها است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان اردبیل در تمامی برنامه‌هایی که با موضوع آسیب های اجتماعی در استان برگزار می‌شود، حضور دارد  تصریح کرد: برنامه‌های آموزش و پرورش استان در راستای تحقق سیاست‌های ایجاد تحول در حوزه تعلیم و تربیت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و نیز سیاست‌های راهبردی وزارت در این زمینه در سه حیطه برنامه‌ریزی شده است.

صاحب بیان کرد: توسعه آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس، نهضت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و نیز مراقبت از دانش آموزان در مقابل آسیب‌های اجتماعی، سه حیطه‌ای هستند که برنامه‌های آموزش و پرورش استان بر اساس آنها تدوین شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل اجرای جشنواره نوجوان سالم را یکی از برنامه‌های مهم در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: حضور اولیا، دانش‌آموزان و همکاران استان اردبیل در این جشنواره رشد بیش از ۲۰۰‌درصدی را نشان می‌دهد و جای امیدواری است که با استمرار اجرای این برنامه‌ها بتوانیم در کاهش این آسیب‌ها موثر باشیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *