آسفالت محور "بانه-سردشت" وضعیت مناسبی ندارد

محمد فلاحی در حاشیه بازدید از محور “بانه ‌- بوالحسن”، در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: بهسازی و روکش آسفالت محور “بانه ‌ـ بوالحسن” به‌طول ۵ کیلومتر از روز سه‌شنبه (۳۱مردادماه) آغاز شده است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، تعداد روستاهای زیادی در بخش نمشیر و جاده یادمان بوالحسن که سالانه محل تردد زائران راهیان نور زیادی است دسترسی آسان‌تری پیدا می‌کنند.

فرماندار شهرستان بانه تصریح کرد: تعهد اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان در اجرای این پروژه ۵ کیلومتر است و امیدواریم با جذب اعتبارات استانی بتوانیم مسافت بیشتری از این میزان را آسفالت و بهسازی کنیم. 

فلاحی افزود: پس از بهسازی و روکش آسفالت محور “بانه ‌ـ بوالحسن”، بهسازی جاده “بانه-سردشت” آغاز می‌شود چراکه این محور نیز وضعیت مناسبی ندارد.

بهسازی و روکش آسفالت محور “بانه ‌- بوالحسن” با روش بازیافت سرد اجرا می‌شود

در ادامه محمد راشد مدرس گرجی اظهار داشت: بهسازی و روکش آسفالت محور “بانه ‌ـ بوالحسن” با استفاده از روش‌های نوین و جدید که همان تثبیت سیمان یا بازیافت سرد است اجرا می‌شود.

وی گفت: این روش نوین و جدید اخیراً در استان کردستان فعال شده و در حال حاضر فقط در چند نقطه از کشور اجرا می‌شود.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان تصریح کرد: پس از اتمام روکش آسفالت محور “بانه ‌- بوالحسن”، بهسازی جاده «بانه سردشت» نیز آغاز می‌شود.

وی از رانندگان ماشین‌آلات سنگین که مصالح ساختمانی از این مسیر عبور می‌دهند خواست که در هنگام بارگیری میزان استاندارد را رعایت کنند تا زیر ساخت‌های جاده‌ای آسیب نبینند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *