۶۷ پروژه کشاورزی با ۴۸ میلیاردتومان اعتبار در چهارمحال و بختیاری افتتاح‌ می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم‌ از شهرکرد، ذبیح‌الله‌ غریب ظهر امروز در نشست با خبرنگاران‌ به مناسبت‌ هفته دولت اظهار داشت: در این هفته ۶۷ پروژه با ۴۸ میلیارد تومان‌ و اشتغالزایی ۸۸۶ نفر به صورت مستقیم‌ و غیرمستقیم‌ در استان افتتاح‌ می‌شود.

وی با بیان اینکه از مجموع ۴۸ میلیارد تومان‌ اعتبار ۱۸ میلیارد تومان آن کمک بخش دولتی است افزود: این‌ پروژه در حوزه آب و خاک و امور فنی و مهندسی، بهبود تولیدات‌ دامی، شیلات و امور آبزیان‌ و صنایع کشاورزی است‌.

رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در ۴ سال گذشته ۶۹۱ پروژه در بخش کشاورزی افتتاح‌ شده است، مجموع اعتبارات‌ این تعداد پروژه در دولت یازدهم‌ ۳۵۶ میلیارد تومان‌ بوده است و علاوه‌بر ایام‌ خاص در سفر وزرا و معاونین‌ بخش کشاورزی نیز پروژه‌هایی برای افتتاح‌ داشته است‌.

غریب با اشاره به میزان‌ تولیدات‌ سال زراعی استان خاطرنشان‌ کرد: در سال زراعی گذشته میزان‌ تولیدات‌ بخش کشاورزی استان ۴٫۱ میلیون‌ تن‌ بوده‌ که ارزش آن‌ ۳ هزار میلیارد تومان برآورد شده است، یک سوم ارزش تولید محصولات استان مربوط به بخش کشاورزی است‌.

وی با اشاره به اجرای شبکه آبیاری‌ گفت: میزان‌ اعتبارات‌ شبکه آبیاری ۳۴ میلیارد تومان بود و ۵۷۰۰ هکتار از اراضی استان‌ مجهز به سیستم‌ آبیاری شده است، راندمان آبیاری ما ۵۴ درصد برآورد شده و در حال حاضر ۴۷ درصد اراضی استان‌ مجهز به سیستم‌ آبیاری تحت فشار شده است‌.

رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان‌ اینکه استان ما نسبت‌ به سایر استان‌ها ۲٫۵ برابر بیشتر در حوزه آب و خاک فعالیت‌ دارد، خاطرنشان‌ کرد: با پیگیری‌های انجام‌ شده امسال ۶۲ میلیارد تومان اعتبار به این‌ حوزه اختصاص یافته است و این‌ به دلیل افزایش میزان‌ فعالیت‌ استان‌ است‌.

غریب ادامه‌ داد: ۸۵ درصد این‌ اعتبار در قالب کمک بلاعوض به کشاورزان‌ پرداخت می‌شود و براساس هر هکتار ۶ میلیون‌تومان‌ در حوزه آبیاری پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *