دولتمردان فریاد استان‎های محروم را بشنود/ مصوبات شورای امنیت و وزارت نیرو محدود کردن چهارمحال و بختیاری است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: گفتمان دولت اسلامی با خارج از مرزها گفتمان تعامل و قدرت و با درون و مردم گفتمان عدالت و مجاهدت باشد.

وی افزود: اینطور نباشد استانی که دارای قدرت، روحانی و شخصیت‌های بیشتری است فریادهای آنها شنیده شود اما دولت‌ها فریادهای استان‌های ضعیف را نشوند.

خطیب موقت نماز جمعه شهرکرد با بیان اینکه عدالت باید در همه سطوح باشد، بیان کرد: رئیس جمهور نخستین مصوبات هیئت دولت را احیای زاینده رود عنوان کرده است.

جعفری با بیان اینکه ما همه طالب احیای زاینده رود هستیم اما جناب رئیس جمهور آنچه تاکنون از کمیسیون‌های تخصصی وزارت نیرو بیرون آمده محدود کردن استان چهارمحال و بختیاری است، افزود: همچنین مصوبات شورای عالی امنیت ملی نیز محدود کردن استان و در یک کلام خروجی سایر جاها نیز محدود کردن چهارمحال و بختیاری است.

خطیب موقت نماز جمعه شهرکرد ادامه داد: آب جزء انفال و متعلق به همه مردم است اما باید عدالت اجرا شود، برخی از مصوبات شورای عالی آب درباره استان تعطیل شده است.

جعفری با بیان اینکه قرار بر این شد تونل انتقال گلاب بررسی و نتیجه آن اعلام شود اما یک تفاهم نامه زیست محیطی خروجی آن بوده است، افزود: طرح بهشت آباد بدون کار کارشناسی و خروجی کمیسیون امنیت ملی است که در صورت راه اندازی ۴ شهرستان استان تبدیل به کویر می‌شود.

جعفری با اشاره به فضیلت ماه ذی الحجه بیان کرد: حاجی واقعی باید ابتدا درونش را پاک کند.

خطیب موقت جماز جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: آورده شده در ماه‌های حرام خود را آلوده به گناه نکنید و حرمت این ماه‌ها را حفظ کنید.

وی با اشاره به اعمال روز عرفه تصریح کرد: بهترین ماه پس از ماه رمضان، ماه ذی الحجه و بهترین عبادت در آن زیارت اما حسین(ع) است.

جعفری ادامه داد: روز عید قربان، روز امتحان حضرت ابراهیم خلیل به وسیله فرزند است که گفته شده این سخت‌ترین امتحان است.

خطیب موقت نماز جمعه شهرکرد با اشاره به هفته دولت و شهادت آقایان رجایی و باهنر گفت: هفته دولت و تشکیل کابینه جدید را تبریک و برای همه آنها خدمت صادقانه و گره گشایی از کارهای مردم را طلب می‌کنم و امیدوارم همه آنها موفق شوند.

وی با اشاره به کابینه ۲٨ روزه ادامه داد: نمی‌دانم اگر عمر این کابینه بیشتر بود چقدر آنها می‌توانستند کار کنند اما دولت‌ها بدانند تا فرصت وجود دارد کار کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *