گفت‌و‌گوی اساتید موتور محرک بخش‌های دانشگاه است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، اختتامیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی کاشان با حضور معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

ابراهیم کوچکی نصرآبادی در این مراسم ضمن اشاره به برگزاری طرح ضیافت اساتید دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: براساس نظرسنجی‌ها رضایت اکثریت افراد مخصوصا از کلاس سبک زندگی حاصل شده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن اشاره به میزبانی از خانواده شهید طهماسبی افزود: شهید طهماسبی شهید مدافع حرم بوده که ویژگی‌های منحصر به فردی داشتند و برجسته ترین ویژگی این شهید کار کردن در جهت کسب رضای خداوند بود.

حجت‌الاسلام میر مجید سید قریشی نیز در این مراسم تواضع را یکی از وظایف اساتید نسبت به دانشجوها دانست و اظهار داشت: لازم است دانشجویان تواضع، مدارا، گذشت، احساس عزت و وجدان کاری داشته باشند.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه یکی از علل طلاق تشخیص ندادن مسائل اصلی و فرعی از یکدیگر است، افزود: ۹۰ درصد از اقدامات حوزه فرهنگ در کلاس‌های درس صورت میگیرد و لذا باید برنامه‌های درسی را رصد کنیم.

قریشی عدم احترام بین دانشجو و استاد، عدم تربیت محقق در دانشگاه و عدم گذشت را از دیگر معضلات فرهنگی دانشجویان، اساتید و دانشگاهیان دانست و خاطرنشان کرد: استاد باید وقت‌گذاری را به دانشجو آموزش دهد در حالی که استاد نیز باید ریسک‌پذیر باشد.

وی با بیان اینکه ملتی که خطر نکند لیاقت تمدن را ندارد، تصریح کرد: فرهنگ در دانشگاه‌ها در حال تحول بوده و ما در بحث مهم مهندسی فرهنگ ایفای نقش می‌کنیم در حالی که در ساختار دانشگاه ۴۰ سال است که معاونت فرهنگی و نهاد وجود دارد اما از ابتدا راه را درست نرفته‌ایم.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن تأکید بر تربیت صحیح پزشکان و پرستاران آینده کشور ابراز داشت: گفت‌و‌گوی اساتید موتور محرک بخش‌های دانشگاه بوده و در بخش‌های مختلف باید تبادل وجود داشته زیرا این مهم از ضروریات دانشگاه‌هاست.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *