۳۶۰ کلاس درس در آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسید

قهرمان رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوکان، اظهار داشت: در جشنواره خیرین استان که در اردیبهشت ماه برگزار شد ۴۵ میلیارد تومان که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته توسط خیرین تعهد شد و در شهرستان بوکان هم چهار میلیارد و نیم که ۱۰ درصد افزایش یافته تعهد شد.

رحمانی بیان کرد: از لحاظ سرانه فضای آموزشی نیازمند حمایت و کمک هستیم چون سرانه فضای آموزشی در کشور ۵/۵ و در منطقه ۳/۳ است و بوکان هم ۵/۴ است و تلاش ما و خیرین در این راستا به طور قطع حرکت به سمت ساخت مدارس مقاوم و زیبا و ایمن است.

وی افزود: در شهرستان بوکان ۴۰ هزار دانش‌آموز وجود دارد که برای هر دانش‌آموز در حال حاضر یک متر مربع سرانه آموزشی وجود دارد و هنوز نیازمند ۴۰ هزار متر مربع دیگر برای رسیدن به استاندارد کشوری هستیم.

رحمانی گفت: ۳۶۶ کلاس درس برای خروج از دو شیفت بودن مدارس در بوکان لازم است البته جدای از این که ۸۲ کلاس دیگر کاربردی هم لازم است یعنی در مجموع ۴۴۸ کلاس لازم است تا به استاندارد کشوری برسد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی اظهار داشت: در شهرستان بوکان تعداد ۸ مدرسه دولتی با ۶۸ کلاس درس و ۱۵ طرح خیرین با ۵۵ کلاس درس در حال اجراست و ۲۸ مدرسه با ۱۰۱ کلاس درسی هم در روز نخست مهرماه آغاز می‌شود.

رحمانی با اشاره به سرانه فضای آموزشی به سرانه فضای ورزشی بیان کرد: سرانه فضای ورزشی در کشور ۱۷/۰ سانتی مترمربع و سرانه فضای ورزشی استان ۱۱/۰ سانتی مترمربع و در شهرستان بوکان ۱۵/۰ سانتی مترمربع است که از این لحاظ بوکان رتبه دهم استان را دارد و با این وضعیت دو هزار و ۴۰۰ متر سالن ورزشی یعنی ۵ سالن ورزشی ۵۰۰ متری در بوکان نیاز است و اعتبار مورد نیاز برای احداث آن ها سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به طرح‌های مورد افتتاح و بهره‌برداری در هفته دولت افزود: در هفته دولت ۷۰ طرح  با ۳۶۰ کلاس درس که شامل ۶۷ مدرسه و سه سالن ورزشی است در سطح استان تحویل آموزش و پرورش داده شده و در بوکان ۷ مدرسه با ۴۵ کلاس درس برای اول مهر تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *