استقرار اداره ثبت اسناد در هندیجان مطالبه مردم و غفلت مسئولان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، اداره مهم و استراتژیک ثبت‌اسناد و املاک یکی از ضروریات هر شهرستان است که باید برای رفاه مردم در آن سامان مستقر شود اما این موضوع در هندیجان برعکس عمل می‌شود.

بعد از ۱۴ سال از شهرستان شدن هندیجان، هنوز برخی ادارات مهم همانند ثبت‌اسناد و املاک، محیط‌زیست، بنیاد مسکن در آن مستقر نشده و این موضوع سبب نارضایتی مردم هندیجان شده است.

با وجود اینکه تاکنون هندیجان بیش از ۶ فرماندار و سه نماینده مجلس داشته اما تاکنون هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانسته‌اند اداره ثبت‌اسناد را در هندیجان مستقر کنند.

به سبب نبود اداره ثبت‌اسناد و املاک در هندیجان هرساله‌ انسان‌های زیادی در جاده وحشتناک هندیجان به ماهشهر کشته‌شده و هیچ‌کدام از مسئولان استان خوزستان یا سازمان ثبت و املاک کشور توجهی به این‌گونه مشکلات ندارند و هنوز این اداره مهم بلاتکلیف بوده و هر روز نیز وعده‌های نامعلوم به مردم می‌دهند.

متأسفانه دفتر ثبت ازدواج شماره ۲۰ هندیجان چندین سال است که به دلایل نامعلومی تعطیل‌شده و جوانان این دیار برای ثبت ازدواج باید بیش از ۷۰ کیلومتر تا ماهشهر را طی کنند تا یک کار جزئی را انجام بدهند.

استقرار اداره ثبت اسناد مطالبه مردم هندیجان

متأسفانه مسئولان پشت‌میزنشین استان خوزستان به این درک نرسیده که هزینه‌های گزاف متحمل شده بر مردم را چه کسی باید پرداخت کند، چرا تصمیمات غلط باید برای مردم دردسرساز شود. انتظار مردم هندیجان مستقر شدن اداره ثبت و اسناد در شهرشان است که البته خواسته زیادی هم نیست.

تصمیمات لاک‌پشتی مسئولان سبب نابودی و کشته شدن جوانان هندیجانی در جاده‌های غیراستاندارد شده و جاده هندیجان به ماهشهر باوجود دو باند شدن قسمتی از آن، اما استانداردهای لازم را ندارد و آسفالت آن نیز همانند امواج دریا موج می‌زند.

هنگامی‌که مسئولان نمی‌توانند جاده‌های مناسب و استاندارد برای مردم احداث کنند، حداقل به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که ادارات و سازمان‌های موردنیاز مردم در شهرهای خود مستقر شود تا به نوعی از ترددهای غیرضروری در این جاده‌های غیر استاندارد جلوگیری شود.

متأسفانه اخیراً ۶ نفر از یک خانواده دم بخت هندیجانی به همراه داماد، عروس، پدر و مادر آن‌ها به سبب ثبت یک ازدواج ساده در جاده هندیجان به ماهشهر دچار حادثه شده و در دم کشته‌شده‌اند، چه کسی پاسخگوی این خون‌های ریخته شده است؟!

داغدار کردن یک خانواده بزرگ در هندیجان که دل‌خوشی آن‌ها ازدواج فرزندانشان بود بر عهده کدام مسئول بی‌توجه و پشت‌میزنشین است، هدف اداره کل ثبت و اسناد املاک استان خوزستان در کوتاهی برای استقرار این اداره در هندیجان چیست.

مسئولان و خبرنگاران هندیجان پیگیر استقرار اداره ثبت

این در حالی است که فرمانداران و دیگر مسئولان ازجمله شورای شهر، شهرداری تمام امکانات لازم را برای استقرار این اداره در شهر محرومی همانند هندیجان فراهم کرده‌ اما مشخص نیست که چرا این اداره در هندیجان مستقر نمی‌شود.

در چند ماه اخیر تلاش‌های زیادی از سوی مسئولان محلی و نیز حتی خبرگزاری‌های معتبر و رسمی از جمله تسنیم با هدف استقرار این اداره مهم در هندیجان شده است.

فخرالدین شعبانی یکی از فعالان اجتماعی هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: ما مردم از این وضعیت اسفناک ناراحت و ناراضی هستیم.

وی افزود: بیش از ۱۳ سال است که هندیجان به شهرستان تبدیل شده و نام شهرستان را یدک می‌کشد ولی متأسفانه هیچ‌گونه امکانات لازم ازجمله استقرار اداره مهم ثبت‌اسناد به ما نداده‌اند. حق ما توسط مسئولان استان خوزستان پایمال‌شده است.

طاقت کشته شدن جوانان شهرمان در جاده مرگ ماهشهر را نداریم

رضا شعبانی یکی از شهروندان هندیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: دیگر طاقت نداریم ببینیم جوانانمان در جاده‌های غیراستاندارد کشته شوند از همه می‌خواهیم در استقرار این اداره در هندیجان همکاری کنند.

وی افزود: هندیجان یک شهر محروم و کم برخوردار است برای استقرار یک اداره نباید چنین به ما جفا کنند و نگذارند در شهر خودمان آسایش داشته باشیم.

کاظم احمدی یکی دیگر از شهروندان هندیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: چرا ما مردم هندیجان باید در همه‌چیز در بدبختی و محرومیت باشیم، ما به دولت‌مردان رأی داده‌ایم تا مشکلاتمان را حل کنند نه اینکه کاری کنند در جاده‌ها کشته شویم.

وی افزود: ما که آب و هوایی خوب، شهر خوب، امکانات، رفاهی‌، شغل و دیگر امکانات لازم را نداریم حداقل ادارات لازمه را برای ما مستقر کنند این دیگر توقع زیادی نیست.

پیگیر جدی استقرار اداره ثبت‌اسناد در هندیجان هستیم

کوروش مودت فرماندار هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: اداره مهم ثبت‌اسناد باید در هندیجان مستقر شود و ما پیگیر موضوع هستیم.

وی افزود: درخواست‌های زیاد مردمی برای استقرار این اداره به ما ارسال‌شده و دیگر مسئولان گذشته نیز پیگیر بوده‌اند امیدواریم با همکاری مسئولان مربوطه هر چه سریع‌تر این اداره در هندیجان مستقر شود.

گزارش از محمدمهدی صادقی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *