رایزنی‌هایی برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در استان مرکزی انجام شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سید مهدی مقدسی شامگاه سه‌شنبه در آیین افتتاحیه بازارچه خیریه موسسه حامی یار در مدرسه صمصامیه بیات اراک با اشاره به کودکان مبتلا به سرطان اظهار داشت: در سفر وزیر بهداشت رایزنی‌هایی در زمینه ایجاد بیمارستان تخصصی سرطان انجام شده که بتوانیم در مورد کودکان اقدامی انجام دهیم که خیران هم برای این‌ کار اقداماتی انجام داده‌اند.

وی افزود: در سفر دولت در سال گذشته در مرحله نخست مبلغ سه میلیارد تومان برای کمک به بیمارستان سرطانی کمک دریافت شد که تصویب شد و با کمک خیران و هیئت امنا این بیمارستان رو به اتمام است و در موقعیتی مناسب به طور کامل افتتاح می‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای بخش کودکان هم برنامه‌هایی در نظر است و همچنین امروز هم توفیق داشتیم که موسسه خیریه حامی ایثار را برای حمایت از کودکان سرطانی برگزار کرده که اقدامی انسان‌دوستانه و ارزشمندی است که شاهد بودیم در یکی از مکان‌های ارزشمند شهر اراک دبیرستان صمصامیه بیات برپا شده است.

مقدسی بیان کرد: امیدواریم که این بازارچه مورد استقبال خیران و افراد علاقه‌مند قرار بگیرد و علاوه‌ بر کمک‌های مادی بتواند زمینه حمایت بیشتر از این کودکان را در سطح استان و کشور فراهم کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه خیران در سطح استان مرکزی در تمام حوزه‌ها در بیشتر بیماری‌های ویژه که شرایطی را در سطح جامعه به‌وجود آورده  فعال هستند و علاوه بر اقدامات دولت، کمک خیران و موسسات خیریه تسکینی بر درد تسکینی ببب درد‌های این افراد می‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدوارم این فرهنگ حمایت به صورت گسترده روز‌به‌رو ترویج پیدا کند و آثار خیر خود را هم در ساخت بیمارستان کودکان سرطانی داشته‌باشیم و هم اینکه سایر موسسات خیریه در حمایت از اینگونه بیمارن خاص همکاری و حمایت خود را داشته‌باشند.

مقدسی خاطرنشان کرد: در سفر دولت در سال گذشته و سفر وزیر بهداشت و درمان در استان مبلغ ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان آیت‌الله خوانساری در چند مرحله کمک‌هایی انجام شده است و همچنین  ساختمان بیمارستان خنداب تقریبا به اتمام رسیده و نیروی انسانی آن از ابتدای مهر ماه جذب می‌شود که امیدوارم روز به روز فعال‌تر شود.

وی اضافه کرد:  بازدید از بیمارستان کمیجان انجام شد که اکنون خیران اقداماتی انجام داده‌اند و کمک‌هایی هم از سوی دولت در حال انجام است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصیح کرد: برای ساخت کلینیک‌های شبانه‌روزی و همچنین تکمیل بیمارستان آیت‌الله خوانساری و افزایش تخت در چندین نوبت با وزیر بهداشت صحبت کرده‌ایم و در سفر اخیر از او خواستیم که به تعهدات و قول‌های خود عمل کند.

مقدسی بیان کرد: من و سایر اعضای مجمع نظام استان همواره به بخش بهداشت و درمان اهمیت می‌دهیم و مرتب مطالبات به حق مردم را در حوزه درمان و بهداشت دنیال می‌کنیم و قول‌ها و تعهداتی که از سال گذشته وجود داشته حرکتی روبه جلو بوده و امیدواریم که آثار خیر آن را در افزایش تخت‌های بیمارستانی و در شرایطی که سبب کاهش مشکلات مردم می‌شود مشاهده کنیم.

وی ادامه داد: در بخش کوی علی ابن ابی طالب(ع) از سوی معاونت وزیر بهداشت و درمان بازدید داشتند قول‌هایی داده شد و ما پیگیر هستیم که وزارت‌خانه به قول‌های خود عمل کند و بعد از تعطیلات مجلس نامه مشترکی که در حال تنظیم است را برای تصریح ساخت و تکمیل پروژه‌ها پیگیری می‌کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بخشی از اعتبارات بیمارستان ولی‌عصر(عج) دریافت شده و از سال گذشته تا به حال پیشرفت چشمگیری داشته و اعتبارات قابل توجهی به آن اختصاص پیدا کرده که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند و مجموعه اقدامات در کاهش مشکلات، افزایش تخت و افزایش کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی موثر باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *