ضریب اشغال تخت‌های درمانی استان مرکزی به ۸۵ درصد رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بابک عدلی ظهر امروز در مراسم تجلیل از بازنشستگان و بازماندگان تامین اجتماعی استان مرکزی با اشاره به وضعیت مراکز درمانی استان مرکزی اظهار داشت: تعداد هفت مرکز سرپایی در ا ستان مرکزی راه‌اندازی شده‌اند که تعداد سه مرکز در مدت چهارسال گذشته در استان مرکزی افتتاح شده‌اند.

وی افزود: سال گذشته تعداد چهار میلیون و ۷۰۰ هزار بار مراجعه به بخش سرپایی در استان مرکزی داشته‌ایم و براساس آمار ثبت شده ضریب اشغال تخت‌های درمانی استان به ۸۵ درصد رسیده است، تکمیل هتلینگ بیمارستانی در بیمارستان امام خمینی(ره) شهر اراک و بیمارستان ساوه به انجام رسید و اجرای این طرح در شهرستان شازند در دست اجراست.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: خرید و تجهیز تجهیزات پزشکی اعم از تجهیزات دیجیتالی، رادیولوژی، ابزار اتاق عمل و تجهیزات اورژانس از جمله اقداماتی است که توسط مجموعه تامین اجتماعی استان مرکزی به اجر رسیده است.

عدلی ادامه داد: باتوجه به اینکه هدف ما ارتقاء سطح مراکز درمانی  در شان مراجعان بوده بخش‌های اورژانس شهرستان اراک و ساوه تجهیز و به افتتاح رسیده‌اند، همچنین امیدواریم که این رویداد در شهرهای خمین، محلات، دلیجان و سایر شهرستان‌های استان مرکزی نیز به وقوع بپیوندد بطوری که تمامی شهرستاتن‌های استان مرکزی دارای یک مرکز درمانی مستقل باشند.

وی عنوان کرد: باتوجه به وجود مشکلاتی در کادر درمانی استان مرکزی از پزشکان استان درخواست همگرایی بیشتری داریم تا حداکثر استفاده مطلوب را از تجهیزات فراهم شده داشته باشیم، متاسفانه استان مرکزی در بخش گروه‌های تخصصی دارای ضعف‌هایی است که امیدواریم هرچه زودتر این مشکلات برطرف شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: کانون‌های بازنشستگی و تشکل‌های هم‌سو همانند دو  بازوی قدرتمند به افزایش توان مجموعه تامین اجتماعی کمک می‌کنند زیرا این مجموعه‌ها در راستای رساندن درخواست‌ها و حرف مسئولان خدمات ارزنده‌ای به مجموعه ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *