تولیدکنندگان ‌نیازمند حمایت ویژه مسئولان هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمد محمدی امروز در حاشیه بازدید از مسئول بسیج سازندگی از کارگاه شمع‌سازی این شهرستان اظهار داشت: کمبود نقدینگی و اعتبارات لازم برای توسعه و رونق بخشی به تولیدات صنایع‌دستی ازجمله مهم‌ترین مشکلات این کارگاه است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ میلیون تومان وام برای رونق بخشی به تولیدات این کارگاه تعلق گرفت افزود: بالغ‌بر ۱۰ میلیون تومان از آن را پرداخت و ۵ میلیون را به سبب عدم ارائه گواهی کسر از حقوق مسدود کردند و این در حالی است که ۴۴ میلیون تومان چک به‌عنوان ضمانت نیز دریافت شده است.

کارآفرین برتر و تولیدکننده شمع در سمنان با تأکید بر اینکه قصد داریم کار سرامیک هم در این کارگاه انجام دهیم اذعان کرد: با توجه به تقاضای بازار و سلیقه مشتریان تولیدات این کارگاه گسترش و متنوع می‌شود.

وی تصریح کرد: شمع‌های تولیدی این کارگاه به لحاظ زیبایی و کیفیت مطلوب است و با نمونه‌های مشابه خارجی خود رقابت خوبی داشته است.

محمدی با بیان اینکه این شمع حدود ۱۰۰ ساعت می‌سوزد اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ نوع قالب شمع‌سازی داریم ولی برای رونق تولیدات خود نیازمند حمایت مسئولان هستیم.

وی با بیان اینکه مسئولان روند ارائه و پرداخت وام به واحدهای تولیدی و صنایع کوچک را تسهیل کنند خاطرنشان کرد: این صنایع کوچک می‌تواند تعداد زیادی از افراد را به‌کارگیری کند و در این کارگاه علاوه بر ایجاد اشتغال در محیط کارگاه کارهای بسیاری برای بانوان به‌عنوان کار در خانه ایجاد می‌شود.

این کارآفرین برتر گفت: بالغ‌بر ۲۰ بانو در منزل کارهای تزئیناتی شمع‌های تولیدشده این کارگاه را انجام می‌دهند و روزانه دستمزد دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ نفر در این مجموعه کوچک به‌صورت مستقیم مشغول به کار هستند افزود: مسئولانی که در این عرصه نقش مؤثری برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنایع کوچک دارند اقدامی عملیاتی انجام دهند.

محمدی بیان کرد: واردات شمع در ایران بالغ‌بر میلیاردها تومان هزینه دارد و این در حالی است که کارگاه‌های شمع‌سازی نمونه‌ای در ایران وجود دارد که می‌تواند با حمایت مسئولان توسعه و گسترش یابد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه حمایت‌های مالی بسیج سازندگی استان سمنان تأثیر ویژه‌ای در رونق تولید در این کارگاه داشته است اذعان کرد: بارها برای رفع مشکلات کارگاهم به دیدار با استاندار رفتم ولی استقبال مناسبی از سوی او ندیدم.

این تولیدکننده شمع خاطرنشان کرد: بسیاری از مسئولان مرتبط با عرصه تولید و صنایع‌دستی نیز در پیگیری امور و مشکلات کارگاه من همکاری مطلوبی نداشتند و وقتی پیش آنان می‌رفتم من را نگاهم نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه زیبایی صنایع‌دستی بر هیچ‌کس پوشیده نیست یادآور شد: این کار نیازمند تعریف و تمجید مسئولان نیست بلکه ما تولیدکنندگان در این عرصه نیازمند حمایت ویژه مسئولان هستیم تا بتوانیم بارونق تولید به سود مطلوبی از فروش محصولات خود دست‌یابیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *