نیروگاه ۳۰ مگاواتی برق خورشیدی در دلیجان احداث می‌شود

محمد کردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دلیجان، با اشاره به بازدید هیئت تجاری صربستان از شهرستان دلیجان اظهار داشت: هیئت تجاری صربستان متشکل از ۱۲ نفر با هدف سرمایه‌گذاری و توسعه تبادلات تجاری و صنعتی میان تولیدکنندگان از توانمندی‌های این شهرستان از جمله غار نخجیر، شرکت الیاف شیشه و شرکت ایزوگام و از سنگ و گل و گیاه شهر محلات بازدید کردند.

وی افزود: خوشبختانه نگاه این هیئت نسبت به‌ توانمندی‌های این دو شهرستان مثبت بود و نباید انتظار داشت در همان بازدید نخست قراردادی منعقد شود این بازدیدها در واقع  سبب آگاهی آنها نسبت به توانمندی‌های کشور از جمله استان مرکزی  می‌شود.

فرماندار دلیجان  تصریح کرد: رفت و آمدها و بازدیدها باید متقابل باشد که علاوه عرضه توانمندی‌های ایران در نمایشگاه‌های صربستان و دیگر کشورهای اروپایی زمینه برای صادرات محصولات کشورمان هم فراهم شود که خوشبختانه این بازدید ارتباط بخش خصوصی خارجی و داخلی بود و به طور قطع منجر به توسعه می‌شود اگر از ده‌ها بازدید کننده و یا ده‌ها کشور بتوانیم یک مورد را جذب کنیم برد کرده‌ایم.

کردی با بیان اینکه اگر بتوانیم صادرات داشته باشیم می‌توان ظرفیت خالی شرکت‌ها را در حوزه صادرات فعال کرده و در بحث خرید هم می‌توان سرمایه گذاری مشترکی انجام شود، افزود: همچنین در این شهرستان بازدید هیئت سرمایه‌گذار چینی را داشتیم و قرار براین شد نیروگاه ۳۰ مگاواتی برق خورشیدی با سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیون دلار در دلیجان احداث شود.

فرماندار دلیجان  خاطرنشان کرد: در بحث گازرسانی به روستاهای این شهرستان نخستین شهرستان در استان هستیم که همه روستاهای آن از نعمت گاز بهره مند هستند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *