کمبود نیرو در شبکه بهداشت خوسف صدای اعتراض پرسنل را درآورد

به گزارش خبرنگار تسنیم در بیرجند، یکی از مشکلات اصلی در استان خراسان جنوبی وجود جاده‌های نا ایمن و بدون زیرساخت است که هر از گاهی خبر تصادفات تیتر اول رسانه‌های استانی می‌شود جاده‌هایی که جان تعدادی از هم وطنان را می‌گیرد.

 به دنبال واگونی یک دستگاه پراید در محور خوسف – بیرجند در محدوده اورژانس خوسف و ماموریت نیروهای اورژانس خوسف در بخش جلگه ماژان، کمبود نیرو در این مرکز نتوانست این حادثه را پوشش دهد که از مرکز استان آمبولانس به محل حادثه اعزام شد که پس از اطلاع فرماندار بازدید سرزده‌ای از مرکز اورژانس و شبکه بهداشت و درمان خوسف انجام شد.

در حاشیه بازدید یکی از شهروندان  در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به درخواست‌های زیاد مردم نسبت به نبود زیرساخت‌ها در شهرستان و نداشتن اختیارات برخی دستگاه‌ها، مردم مجبورند بعضی از مشکلات و مسائل خود را از طریق استان پیگیری کنند پس شهرستان شدن چه نفعی برای ما دارد از جمله شبانه‌روزی نبودن و تعطیلی در ایام تعطیلات رسمی تنها داروخانه شهرستان، نبود بخش تزریقات شبانه‌روزی، کمبود امکانات و نیروی متخصص در مرکز بهداشت که برای کوچکترین بیماری و حتی زدن آمپول باید به مرکز استان مراجعه کرد.

یکی دیگر از شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از آنجایی که ثانیه‌ها برای رساندن مصدومان به بیمارستان حیاتی است این سوال پیش می‌آید که تامین نیرو جهت خدمت رسانی به مردم در مواقع ضروری بر عهده چه کسی است؟

اکبری افزود: اگر این حادثه واژگونی پراید برای یکی از مسئولان و یا خانواده آنها پیش آید چه می‌کنند؟ آن لحظه‌ای که خانواده مصدوم سر فرزند و یا همسر را بر زانو گذاشته و هر ثانیه برای او یک ساعت می‌باشد و منتظر رسیدن ماشین اورژانس است چه کسی برای دیر رسیدن آمبولانس پاسخگو است. پس امروز که ما مسئول هستیم نگذاریم کارمان نوش دارو پس از مرگ سهراب شود که در این راستا از مسئولان می‌خواهیم هرچه سریع‌تر جهت تامین شبکه  بهداشت و درمان و فوریت‌های پزشکی شهرستان خوسف اقدام کنند.

فرماندار شهرستان خوسف در پی این حادثه بازدیدی سرزده از شبکه بهداشت درمان مرکز شهرستان داشت که در جریان این بازدید پرستاران، نیروهای خدماتی و تکنسین‌های اورژانس خوسف از کمبود نیرو گلایه کردند.

کمبود نیرو در اورژانس خوسف

یکی از تکنسین‌های اورژانس خوسف از کمبود نیرو به شدت گلایه کرد و افزود: شهرستان خوسف بیشترین محدوده جغرافیایی تحت پوشش اورژانس را دارد و مرکز اورژانس این شهرستان با داشتن ۴ دستگاه آمبولانس کمبود نیرو دارد.

قاسمی افزود: در صورت تامین نیرو در کوتاهترین زمان می‌توانیم به مصدومان و همشهریان خدمات رسانی کنیم اما روز گذشته بیش از ۱۳ مأموریت در شهرستان داشتیم که بیشتر آن مربوط به بخش جلگه ماژان بود بنابراین راه‌اندازی اورژانس ماژان که وسیع‌ترین بخش استان است از اهمیت خاصی بر خوردار است.

وی اظهار داشت: خاکی بودن محوطه، خیابان‌ها و پیاده‌روهای اطراف اورژانس از مهم‌ترین مشکلات است و با توجه به تجهیزاتی که در داخل آمبولانس‌ها وجود دارد گرد و خاک راندمان کاری دستگاه‌ها را کم می‌کند.

قاسمی افزود: هزینه‌های زیادی برایکالیبره کردن آنها تحمیل می‌شود که آسفالت از اولویت‌های مهم است.

فرماندار خوسف ضمن قدردانی از خدمات شبکه بهداشت درمان و اورژانس  شهرستان برای آسفالت شدن محوطه اورژانس و معابر اطراف قول مساعد داد و افزود: با توجه به اینکه قیر برای شهرداری خوسف خریداری شده است به محض تحویل به شهرستان عملیات آسفالت معابر و محوطه اورژانس انجام خواهد شد.

راه‌اندازی اورژانس در ماژان ضروری است

محمد شفیعی اظهار داشت:  با توجه به اینکه بخش جلگه ماژان بزرگترین بخش در استان است راه‌اندازی پایگاه اورژانس ضروری است که زمین تحویل شده و با توجه به اینکه روند ساخت آن زمان‌بر خواهد بود می‌توان از ساختمان قدیمی مرکز بهداشت ماژان تا زمان ساخت و تجهیز پایگاه اورژانس استفاده کرد که در این مورد با مسئول فوریت‌های پزشکی استان رایزنی خواهیم کرد.

شفیعی تصریح کرد: عوض کردن اسامی توقعات مردم را بالا می‌برد و این عوض شدن نام‌ها بزرگترین ظلم به شهرستان‌های تازه تاسیس است که تابلوهای اداره‌ها  عوض می‌شود اما اختیارات تفویض نمی‌شود و نیرو تعلق نمی‌گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *