اظهارات ترامپ نشان داد آمریکا از نفوذ ایران در منطقه عصبانی است

حبیب‌الله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زابل اظهار داشت: اظهارات ترامپ مسئله جدیدی نیست چرا که نزدیک به نیم قرن است که دولت آمریکا این سخنان را با نگاه‌ها و زوایای مختلف تکرار می‌کند. امروز ایران منافع آمریکا را در کشورهای مظلوم و جنگ‌زده به خطر انداخته و دولت آمریکا هرگاه به سوریه، عراق و حتی افغانستان لشکرکشی کرده، ایران وارد میدان نبرد شده و منافع آنها را از بین برده است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا از رفتار ایران در کشورهای جنگ‌زده عصبانی است، تصریح کرد: تمام تلاش آمریکا بر این است که تا می‌تواند با این حرکات ایران مقابله کند و هرکدام از سیاست مدارهای آنان نقش خود را در این بازی ایفا می‌کنند. در این بین آمریکا با همدستی کشورهایی چون اسرائیل و عربستان قصد جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه را دارد و بدون اینکه خود هزینه‌ای متحمل شود در تلاش است تا ایران را از حذف تروریست‌ها منصرف کند.

وی بیان کرد: جنگ تحمیلی بر اساس سیاست‌های آمریکا شکل گرفت و امروز نیز حضور داعش در منطقه از این سیاست نشأت گرفته، با این تفاوت که هر کدام از جنایات در زمان‌ها و رئیس جمهورهای مختلف آمریکا پدید آمده است. امروز ترامپ نیز در نقش اول بازی‌های سیاسی آمریکا قرار گرفته و مغز متفکری روسای جمهور آمریکا را اداره می‌کند؛ ضمن اینکه رژیم صهیونیستی و عربستان که با بودن ایران منافع آنها در خطر است، شیطان بزرگ را حمایت می‌کنند.

دهمرده اظهار داشت: سخنان ترامپ چند موضوع را دنبال می‌کند که یکی از این موضوعات اختلاف افکنی میان ملت ایران با مسئولین  است؛ آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند اتحاد ملت ایران باعث شکست آنان شده و تا زمانی که ایران متحد باشد هیچ گزینه روی میزی برای آنها جواب نخواهد داد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا در بحث برجام یک امتیاز بزرگ از ایران گرفته اما خوی تروریستی آنان باعث شده تا به این مسئله رضایت ندهند تا بتوانند امتیازهای بیشتری از ملت بزرگ ایران بگیرد. حمایت‌های اروپا از برجام نیز یک نقش آفرینی در سریال‌های سیاسی آمریکا است تا با فشار اهرم حفظ برجام از ایران بخواهند ترامپ را کمتر عصبانی کند و در این بین مردم ایران نباید فریب این سیاست‌ها را بخورند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای حامی آمریکا و خود آمریکا در طول انقلاب برای از بین بردن انقلاب همه راه‌ها را از جمله تقویت منافقین، تحریک و کودتا را دنبال کرده‌اند تا نفوذ کلان ایران را در منطقه از بین ببرد اما همه این راه‌ها به بن بست ختم شده است. ملت ایران به خوبی می‌داند که رمز پیروزی در وحدت کلمه است، بنابراین نباید از یاوه‌سرایی‌های ترامپ واهمه داشته باشند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *