اورژانس بیمارستان ۵ آذر گرگان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، عبدالرضا فاضل پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار داشت: ۲ هزار و ۸۰۰ تخت در سطح بیمارستان استان گلستان وجود دارد و به همین تعداد تخت در سطح استان مورد نیاز است.

وی تصریح کرد: استان گلستان یک میلیون و ۸۰۰ نفر جمعیت دارد و در گلستان ۱۳ شبکه بهداشت و درمان، ۱۶ بیمارستان دولتی، ۶ بیمارستان خصوصی، ۲ بیمارستان تامین اجتماعی و یک بیمارستان ارتش داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: در هفته دولت ۱۶ خانه بهداشت در استان گلستان به بهره‌برداری رسید و مرکز جامع سلامت در شهر کلاله در حال پیگیری است که هنوز به نتیجه نرسیده است.

فاضل افزود: رفع نواقص و تکمیل بیمارستان ۹۶ تختخوابی مینودشت، اورژانس مطهری گنبدکاووس، مرکز خدمات جامع سلامت شهر غدیر گرگان و خانه بهداشت از موضوعاتی بود که در طی مدت حضور خود در ریاست دانشگاه علوم پزشکی دنبال می‌کنیم.

وی گفت: راه‌اندازی فاز دوم بیمارستان حضرت معصومه(ص) آزادشهر، راه‌اندازی مرکز ترومای شهرستان گنبدکاووس، راه‌اندازی ۳ مرکز سرطان و غربالگری، افزایش تخت‌های ویژه در بیمارستان‌های امام خمینی(ره)، ۵ آذر، سوختگی و دیگر مراکز که ۷۸ تخت در طی هفته دولت افزوده شد و برنامه ما این است که ۴۰ تخت دیگر نیز به ظرفیت بیمارستان‌های استان گلستان افزوده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تاکید کرد: امید داریم پروژه بیمارستان ۵ آذر استان گلستان که در ۲ طبقه در حال ساخت است را بتوانیم تا پایان امسال به بهره برداری برسانیم.

وی گفت: در استان گلستان به ویژه در شرق در مراکز تصویربرداری معضل داریم و یک سی.تی.اسکن که قابل کاربری برای  متخصصان باشد و براساس تصاویر بتوانند اقدام کنند نداریم و با توجه به این مهم در حال آماده‌سازی مرکز نصب سی.تی.اسکن در شهرستان کلاله هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان به توقف ساخت بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی شصت‌کلا گرگان اشاره کرد و گفت: این پروژه ۶ سال توسط اوقاف متوقف شد و با رایزنی‌هایی که آقای نوبخت داشتند امید داریم بتوانیم با بهره‌گیری از منابع استانی به نتیجه برسانیم.

فاضل با بیان اینکه ادعای گل و بلبلی در استان گلستان نداریم، افزود: استان گلستان با کمبودهای زیادی و به رو است که باید برطرف شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *