ارشاد برای واگذاری پروژه تئاتر شهر اصفهان به بخش خصوصی آمادگی دارد

حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره روند تکمیل پروژه تئاتر شهر اصفهان اظهار داشت: سالن تئاتر شهر یک پروژه ملی به شمار می‌رود و اعتبار استانی ندارد و اگر اعتبار ملی برای پروژه تخصیص شود کار آن آغاز می‌شود و از طرف دولت اینگونه اعلام شده که اولویت تکمیل با پروژه‌های ۷۰ الی ۸۰ درصد پیشرفت در کار است.

وی افزود: با توجه به اینکه در کشور پروژ‌ه‌های نیمه تمام بسیار است نوبت به این پروژه‌ها نمی‌رسد، کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که به شهرداری و بخش خصوصی علاقه‌مند اعلام کردیم که برای ساخت پروژه اقدام کند و بهره‌برداری از آن را به صورت اختصاصی داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: ۲۵ هزار متر زمین در اختیار ما قرار گرفته و ارشاد به دنبال کسب منفعت در این پروژه نیست و ما به دنبال ایجاد و رونق فضای فرهنگی هستیم اما تا زمانی که فضای اعتبارات کشور به اینگونه است وضعیت پروژه همینگونه می‌ماند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا پروژه تئاتر شهر را از اعتبارات ملی به اعتبارات استانی انتقال نمی‌دهند، تصریح کرد: در صورتی که استان اعلام آمادگی کند که می‌تواند صفر تا ۱۰۰ یک پروژه را سرمایه گذاری کند آنگاه می‌توان اعتبار پروژه را استانی کرد، البته هم اکنون برای تجهیز سالن بودجه وجود دارد اما برای ساخت فیزیکی پروژه بودجه‌ای در اختیار نداریم.

ارزانی بیان کرد: این پروژه حدود ۱۰ الی ۱۵ میلیارد هزینه دارد و در ارتباط با این مسئله با شورای شهر جدید نیز مذاکراتی داشتیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *