دفاتر ثبت اسناد مازندران در ۱۲ شهرستان استان "استیجاری" است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، به‌نقل از روابط‌عمومی ثبت اسناد و املاک مازندران، محمد حسن بهادر از کسب بیش از ۴۵۶ میلیارد ریال درآمدهای ثبتی در شش ماهه اوّل امسال خبر داد و اظهار داشت: درآمدهای محقق شده استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از این مبلغ ۲۶۶ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال آن مربوط به ردیف درآمدهای استانی و ۱۹۰ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال آن مربوط به ردیف درآمد ملی است.

بهادر تصریح کرد: درآمد مصوب استانی اداره‌کل ثبت اسناد و املاک در شش ماهه نخست امسال، ۱۸۵ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال بوده که در این مدت علاوه بر تحقق درآمد فوق مبلغ ۸۱ میلیارد و ۱۸۵ میلیون نیز مازاد درآمدکسب شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع این درآمدها، ۹۴ میلیارد و ۱۵۵ میلیون ریال درآمد حاصل از اجرای ماده ۱۷ قانون جامع (کاداستر) بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱۸ درصدر رشد داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تصریح کرد بیش از چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بابت ۸ درصد سهم شهرداریها از درآمد سران دفاتر اسناد رسمی به حساب آنها واریز شد و طبق قانون بودجه، از محل درآمدهای خدمات ثبتی ۴۲ درصد به جمعیت هلال احمر و ۸ درصد به شهرداری‌ها تعلق می‌‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه دومین دستگاه پردرآمد استان به دلیل استیجاری بودن ۱۰ واحد ثبتی در استان سالانه بیش از هفت میلیارد ریال اجاره بهاء پرداخت می‌کند افزود: با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته مبلغ ۴۷ میلیارد ریال بودجه عمرانی برای ساختمان در دست ساخت اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ساری اختصاص داده شد که در نوع خود کم نظیر بوده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *