۱۰ هزار خانوار هرمزگانی تا پایان سال گازدار می‌شوند

به گزارش تسنیم از بندرعباس، پارسا پروین امشب در نشستی پیرامون طرح‌های توسعه‌ای شرکت گاز هرمزگان،  اظهار داشت: تا پایان سال جاری به شش هزار و ۲۰۰ خانوار در شهرهای پارسیان و دشتی شهرستان پارسیان در غرب هرمزگان گاز‌رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین فازهای جدید گازرسانی خانگی به بندرعباس نیز اجرایی می‌شود  که سه هزار و ۸۰۰ خانوار از آن بهره مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان افزود: تا پایان سال جاری برای بیش از ۱۰ هزار خانوار در هرمزگان شرایط استفاده از گاز خانگی فراهم می‌شود.

پروین بیان داشت: در حال حاضر ۹۵ درصد مصرف گاز در هرمزگان به شکل مانیتورینگ کنترل می‌شود و از کنتورهای ارتقا یافته g4 استفاده می‌شود که در گازرسانی‌های جدید نیز از نوع کنتورها استفاده خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه در سال‌های اخیر شرایط گازرسانی به واحدهای مسکونی در چندین منطقه از شهر بندرعباس آغاز شده است، اظهار داشت: انتظار بر این است مردم و مالکان ساختمان‌ها با هدف توسعه هر چه بیشتر شبکه گاز و صرفه‌جویی در سایر حامل‌های انرژی نسبت به اخذ انشعاب اقدام کنند تا از این طریق شرکت گاز بتواند در مدت زمانی کمتر شبکه گاز شهری بندرعباس را تکمیل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر بخش قابل توجهی از شهرک‌های صنعتی واقع در شهرستان‌های بندرعباس و قشم از گاز لوله‌کشی برای مصارف صنعتی برخوردارند یادآور شد: رویه در پیش گرفته شده سبب صرفه‌جویی قابل تامل در حوزه برق و سوخت‌های مایع قسیلی شده است که می‌تواند کمک شایانی به کشور بکند.

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان همچنین افزود: در حال حاضر به ویژه در شمال استان و در شهرستان حاجی‌آباد نیز که از آب و هوایی سردتر در پاییز و زمستان برخوردار است، گازرسانی به بسیاری از واحدهای مسکونی انجام شده است.

پروین یادآور شد: به مرر زمان به تمامی مراکز شهرستان‌ها و سپس مناطق دیگر گازرسانی صورت گرفت تا مردم استان نیز از این سوخت ارزان و سالم برخوردار شوند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *