"چرخ رنگی" نمایی از دنیای رنگارنگ کم‌توانان در رشت + تصاویر‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، نمایشگاه نقاشی “چرخ رنگی۲” با نمایش آثار نقاشان کم‌توان جسمی و ذهنی رشت در نگارخانه مارلیک مجتمع خاتم‌الانبیاء (ص) رشت برپا شد.

در این نمایشگاه ۱۰۰ اثر هنری از ۱۹ هنرمند کم‌توان ذهنی و جسمی و با تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف نقاشی مانند رنگ روغن، پاستل و مداد رنگی در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

آزاده بشارتی مدرس نقاشی این هنرمندان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: هرچند آثار موجود در این نمایشگاه فروخته می‌شود اما هدف برگزاری یک نمایشگاه خیریه نیست بلکه این هزینه جهت نگهداری از این هنرمندان و زنده نگه‌داشتن هنر آنان استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین دوره این نمایشگاه حدود دو سال پیش برگزار شده بود عنوان داشت: این هنرمندان کم توان حدود ۴ سال است که در زمینه نقاشی مشغول به انجام فعالیت‌های هنری هستند.

این بانوی هنرمند گیلانی با اشاره به استقبال چشمگیر اساتید نقاشی گیلان و عموم مردم از این نمایشگاه خاطرنشان کرد: این آثار هنری برگرفته از عواطف، احساسات، رویاها و باورهای این هنرمندان است.

تفاوت موجود در ذهن و جسم این هنرمندان سبب شده است تا دیدگاه و نوع نگاه آنان نسب به طبیعت، اجسام و رخداد های پیرامونشان با انسان‌های دیگر متفاوت باشد و همین تفاوت سبب خلق آثاری اعجاب آور شده است‌.

رنگ‌های به کار رفته در هر اثر هنری حالات درونی، علایق و وابستگی‌های هر کدام از این هنرمندان را در مقابل دیدگان بازدیدکنندگان به‌ظهور در می‌آورد.

به گزارش تسنیم، نمایشگاه “چرخ رنگی۲” تا ۱۷ آبان در محل نگارخانه مارلیک مجتمع خاتم الانبیاء (ص) رشت در دو بازه زمانی صبح و عصر آماده بازدید عموم علاقه مندان است.

گزارش و عکس: علی دارا

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *