برنامه ششم توسعه در گوشه عزلت به‌سر می‌برد و سرنوشت مشخصی ندارد

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به نطق میان‌دستور روز دوشنبه خود در صحن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در آشفته‌بازار بانکی، علاوه بر خصولتی شدن شرکت‌ها و بدتر از خصولتی شدن شرکت‌ها، خصولتی شدن مسئولیت‌ها و مدیریت‌ها رخ داده است که از یک‌سو دستی بر قدرت و از سوی دیگر دستی بر ثروت دارد.

برنامه ششم توسعه در گوشه عزلت به‌سر می‌برد و سرنوشت مشخصی ندارد

حاجی‌بابایی با بیان اینکه مشکلات را مجلس باید پیگیری کند و به‌نمایندگی از مردم بتواند از این مشکلات عبور کند، گفت: برنامه ششم به‌فرموده مقام معظم رهبری، برنامه جامعی است اما در گوشه عُزلت به‌سر می‌برد و آئین‌نامه‌های اجرایی آن، سرنوشت مشخصی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه موفقیت دولت در سایه قانونمداری است، گفت: لازم است هرچه سریعتر گزارشی از وضعیت اجرایی برنامه ششم به کشاورزان، ایثارگران، بازنشستگان، کارگران و محرومان جامعه داده شود.

قانون مدیریت خدمات کشوری هنوز به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود/دولت سال‌هاست وعده ارائه لایحه را می‌دهد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری هنوز به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود و دولت سال‌هاست وعده ارائه لایحه را می‌دهد، متأسفانه با عدم ارائه این لایحه، حقوق‌های نجومی ناعادلانه پرداخت می‌شود؛ هر روز در مَرئی و منظر، هزاران نفر از حقوق‌بگیران خودنمایی می‌کنند.

استانی‌کردن یارانه‌ها باتلاقی است که اگر در آن فرو برویم، بیرون آمدن از آن امکان‌پذیر نیست

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استانی کردن یارانه‌ها، باتلاقی است که اگر در آن فرو برویم، بیرون آمدن از آن امکان‌پذیر نیست؛ نباید تیر خلاص را به کسانی زد که با یارانه‌ها، فقط نان خشک خوردن را به آنها هدیه می‌کنیم و بعد افتخار می‌کنیم، که البته این ۴۵ هزار تومان امروز فقط به‌اندازه ۱۰ هزار تومان ارزش دارد.

در حالی که بودجه برخی وزارتخانه‌ها سه‌برابر شده است بودجه آموزش و پرورش تنها ۷۵درصد رشد یافته است

وی گفت: آموزش و پرورش مظلوم است؛ در سال ۱۳۹۱، ۱۰۴ هزار میلیارد تومان بودجه عملیاتی دولت بوده است. ۱۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش اختصاص یافت اما در سال ۱۳۹۵، ۲۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه عملیاتی دولت است، ۲۸ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش است؛ این در حالی است که بودجه سایر وزارتخانه‌ها سه برابر افزایش یافته است، اما بودجه آموزش و پرورش تنها ۷۵ درصد رشد یافته است.

انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *