پیوست پدافند غیرعامل در ساخت‌وسازهای شهری رعایت شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، ایرج کارخایی صبح امروز در دوره آموزشی پدافند غیرعامل شهری اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه‌ای از اقدامات غیرمسلحانه برای حفظ جان و امنیت مردم در جامعه است.

وی با تأکید بر لزوم رعایت پیوست پدافند غیرعامل در ساخت‌وسازهای شهری بیان کرد: دشمنان همواره در حال دسیسه‌چینی و تهدید هستند و تحقق اصول پدافندی به‌عنوان یک عامل بازدارنده می‌تواند نقش مؤثری در کاهش تخریب‌ها و خسارت‌ها شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان تصریح کرد: اصول پدافندی موارد ضروری و ایمنی را در مقابل تهدیدات زیست‌محیطی و سایر عوامل تخریبی پیش‌بینی می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی ساختمان‌ها با ارتفاع‌های بلند و نماهای غیراصولی برخلاف اصول پدافندی است اذعان کرد: این مهم می‌تواند در مواقع بحران به یک معضل و خطر بزرگ تبدیل شود و باید با موارد این‌چنینی برخورد قاطعانه داشته باشیم.

کارخایی مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی ساخت‌وسازهای عمرانی را یکی از رویکردهای اصلی این نهاد برشمرد و گفت: شهرداری‌ها مهم‌ترین نهاد و سازمان مؤثر در تحقق این هدف هستند و باید با این اداره کل مشارکت داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه وقوع خطر و بروز بحران دو عامل پیش‌بینی‌نشده است ابراز داشت: باید برای مقابله با آن و کاهش خسارات احتمالی از وقوع آن اصول پدافندی را پیوست برنامه‌های عمرانی و ساخت‌وسازهای توسعه شهری کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *