سند جامع سلامت مازندران تدوین شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، محمد اسلامی امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران در سالن شماره یک استانداری با تاکید بر اینکه توزیع اعتبارات باید در استان متوازن باشد، اظهار داشت: نگاه یکپارچه و متوازن در روان‌سازی و توسعه اقتصادی باید در استان نهادینه شود.

وی توجه به سلامت جامعه را امری مهم دانست و افزود: همه دستگاه‌ها در این امر دخیل باشند و نقش خودشان را در کاهش این بیماری‌ها به خوبی ایفا کنند ضمن اینکه برنامه‌ریزی بدون کار اکتشافی اثر مطلوبی نخواهد داشت.

استاندار مازندران با بیان اینکه فرصت‌های قانونی در استان زیاد است که باید از این فرصت‌ها به خوبی بهره‌گیری شود، تصریح کرد: لازم است تمامی سرفصل‌های توسعه ای استان شناسایی، احصا و برای فعالیت‌های ماندگار بکارگیری شود.

وی تاکید کرد: باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود استان در جهت ارتقای چرخه اقتصادی بهره‌گیری کنیم.

اسلامی با اشاره به سند جامع سلامت و تدوین برنانه مدون در این زمینه، افزود: ضرورت دارد تا شاخص‌های اصلی سلامت را به خوبی استخراج و در جهت ارتقای سلامت افراد در استان جاری تا عوامل تهدید را مهار و کنترل کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه کنترل عوامل خطر و پیشگیری از توسعه عوارض از شاخصه‌های مهم در حوزه سلامت به شمار می آید بر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه جامع سلامت در استان تاکید کرد.

وی خواستار تهیه اطلس سلامت و نقشه جغرافیایی در حوزه سلامت استان شد و گفت: با ورود به این بخش می‌توان فراوانی بیماری‌های غیر واگیر را بررسی و علت بروز آن را مشخص کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران با توجه به ظرفیت‌های موجود استانی یارانه‌ساز است نه یارانه‌بگیر، ادامه داد: مازندران باید نقش ارزنده خود را به عنوان استان تاثیرگذار در سطح کشور به خوبی نشان دهد.

وی افزود: باید همه ظرفیت‌ها را برای شکوفایی استعدادها در جهت هدف متعالی بکارگیری کنیم و با داشتن فکر و برنامه و استفاده از منابع بر متغیرها تاثیر گذاشته تا آثار ماندگار در استان باقی بماند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *