اعتبارات توسعه زیرساخت‌های صداوسیمای بوشهر تامین می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با مسئولان صدا و سیمای مرکز بوشهر با قدردانی از خدمات ارزنده دست اندرکاران رسانه ملی و استانی نقش این رسانه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت:  امام راحل دانشگاه را کارخانه انسان‌ساز و صدا و سیما را دانشگاه نام برده‌اند که این مهم جایگاه و نقش صدا و سیما در جامعه نشان می‌دهد.

وی با اشاره به جایگاه صدا و سیما در توسعه و پیشرفت در ابعاد گوناگون خاطر نشان کرد: صدا و سیما در همه لایه‌های جامعه اثرگذار است که رسانه ملی ایران نه تنها در ایران اسلامی بلکه خارج از مرزها نقش مهم و بی‌بدیلی دارد.

استاندار بوشهر به رقبای صدا و سیما در خارج از مرزها پرداخت و گفت: وجود شبکه‌های مختلف فارسی زبان ماهواره‌ای در منازل، رقیب جدی برای صدا و سیما مطرح می‌شود که انتظار مردم و خانواده‌ها از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دو چندان می‌شود.

گراوند با اشاره به رسالت و وظیفه سنگین صدا و سیما در جامعه تصریح کرد: جمعیت ۱٫۲ میلیون نفری استان بوشهر توجه ویژه‌ای به برنامه‌های صدا و سیمای استانی دارد که ظرفیت مهمی در این عرصه محسوب می‌شود.

وی، با تاکید بر این نکته که نگاه‌های مسئولان باید به حل مشکلات صدا و سیمای استان بوشهر ویژه باشد افزود: کمک و یاری رساندن به صدا و سیمای بوشهر در بخش‌های مختلف رسالت و وظیفه همه مسئولان است.

استاندار بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های صدا و سیمای مرکز بوشهر تاکید کرد: باید توسعه زیرساخت‌های صدا و سیما در همه ابعاد فراهم شود و کمک به صدا و سیما در واقع کمک به نظام، مردم و حل مشکلات جامعه است.

گراوند، افزایش امید در جامعه  یکی از ماموریت‌های صدا و سیما دانست و گفت: انعکاس مشکلات مردم و بررسی کارشناسانه معضلات جامعه و ارائه راهکارهای کارشناسی یکی از وظیفه‌های رسانه ملی و  استانی صدا و سیما است.

وی، با بیان اینکه صدا و سیما در تقویت پایه‌های نظام اسلامی نقش مهمی دارد افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم ملی و بین‌المللی مانند تاسیسات و صنایع پارس جنوبی، پایانه صادرات نفت خام خارگ و نیروگاه اتمی بوشهر است که باید این توانمندی‌ها در راستای تحقق خواسته‌های مردم بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر تامین اعتبارات مورد نیاز صدا و سیمای استان بوشهر تصریح کرد: بهسازی ساختمان فرستنده تلویزیونی کوه مند تامین اعتبارات مورد نیاز آن مورد توجه قرار دارد.

گراوند با اشاره به ایجاد شبکه فیبرنوری در توسعه زیرساخت‌های صدا و سیما گفت: ایجاد شبکه فیبرنوری در صدا و سیمای بوشهر مورد تاکید قرار دارد و باید  اجرای این شبکه به عنوان خط جایگزین در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

وی، تحقق تکالیف قانونی دستگاه‌های اجرایی در راستای تامین اعتبارات صدا و سیما را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی دستگاه‌های اجرایی تکلیف دارند یک درصد اعتبارات هزینه‌ای خود صرف تولید برنامه برای فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی کنند که این مهم مورد توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *