گزارشی از آنفلوآنزای حاد پرندگان در اصفهان اعلام نشده است

شهرام موحدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردستان با بیان اینکه نقش کشتارگاه‌ها در تامین گوشت مورد مصرف مردم در حوزه بهداشتی بسیار موثر و تعیین کننده است، اظهار داشت: باید گوشت با بهترین کیفیت به دست مصرف کننده برسد اما در حال حاضر کشتارگاه شهرستان اردستان وضعیت مطلوبی ندارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای احداث کشتارگاه جدید در شهرستان اردستان توسط مسئولان صورت گرفته است، افزود: در کشتارگاه دامپزشکی استان هیچ‌گونه ردیف اعتباری وجود ندارد اما واگذاری زمین و اعتباراتی که بتوان از حوزه معاونت عمرانی و پشتیبانی استان دریافت کرد را پیگیری خواهم کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان در حوزه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان پاک بوده و گزارشی نداشتیم، خاطرنشان کرد: در شهرستان اردستان با فعالیت‌های صورت گرفته توسط شبکه دامپزشکی وضعیت بیماری‌ها در زمینه طیور و دام سبک و سنگین تحت کنترل است و واکسیناسیون انجام می‌شود.

وی با اشاره به بیماری‌های دام سبک و سنگین با واکسیناسیون تب برفکی، گفت: این بیماری تحت کنترل بوده و وضعیت مطلوب گزارش شده است.

موحدی با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته در زمینه واکسیناسیون به دامپزشکی استان از دو محل تامین شده است، اظهار داشت: بر این اساس تا کنون ۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در حوزه واکسیناسیون و پیشگیری از بیماری‌ها در استان هزینه شده و با تزریق اعتبارات جدید پیش بینی می‌کنیم که کار واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *