فعالیت برخی مدارس در شهرستان سرپل‌ذهاب از فردا آغاز می‌شود

حسین پارساپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه دغدغه اصلی نظام تعلیم و تربیت در سطح کشور و استان کرمانشاه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده است اظهار داشت: حضور دانش‌آموزان در مدارس تخریب شده و آسیب‌دیده از نظر کارشناسان امکان‌پذیر نیست اما آموزش و پرورش نمی‌تواند تعلیم و تربیت را تعطیل کند اما ملت ایران و خیران وارد کار شدند. 

وی با بیان اینکه در شهرستان ثلاث‌باباجانی مدارس تخریب نشده با تأیید کارشناسان نوسازی مدارس فعالیت خود را از شنبه هفته گذشته آغاز کردند گفت: مدارس ازگله دچار آسیب‌های جدی شدند اما با روشنگری رسانه خیران پای کار آمدند و دانش‌آموزان در کانکس تحصیل خود را آغاز کردند.

پارساپور با اشاره به اینکه مدارس شهرستان سرپل‌ذهاب هنوز تعطیل است افزود: امید داریم با ارسال کانکس‌ها تعلیم و تربیت در این شهرستان نیز آغاز شود و استفاده از مدارسی که از نظر نوسازی مدارس تخریب‌نشده نیز از فردا شنبه یازدهم آذر ماه آغاز شود.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: از مدارس تخریب نشده به صورت دو شیفت استفاده می‌شود اما شدت تخریب مدارس در شهرستان سرپل‌ذهاب بسیار بالا است و روستاها دیگر قابل استفاده نیست و استفاده دو شیفت از مدارس سالم نیز کافی نیست.

پارساپور با اشاره به اینکه کانکس‌های بزرگ در این زمینه بسیار کارساز است بیان کرد: مدارسی که ۴۰۰ دانش‌آموز داشته‌اند باید حداقل ۱۵ کانکس برای آنها تهیه شود که تمام دانش‌آموزان پوشش داده شوند در حالی که امکانات به این شهرستان به طور کامل نرسیده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان نیز با وجود اینکه در چادر زندگی می‌کنند آمادگی آغاز تعلیم و تربیت را دارند گفت: تمام روستاهایی که مدارس آنها تخریب نشده فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و اما در روستاهای دیگر از فردا کانکس نصب می‌شود.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه عنوان کرد: تمامی لوازم التحریر و ملزومات دانش‌آموزان فراهم شده است و بسته فرهنگی در اختیار آنها قرار داده می‌شود.

انتهای پیام / ‌

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *