شرایط حضور هلدینگ‌ها و بخش خصوصی در سلسله فراهم شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، قدرت الله فلاح نژاد امشب در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان با اشاره به دستورالعمل طرح اشتغال فراگیر اظهار داشت: بحث اشتغال، تولید و سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که امروزه در کشور مطرح است که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید نیز تلاش‌های خوبی برای ساماندهی اشتغال در حال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه باید برای ریشه‌کن کردن این معضل در جامعه تلاش‌های بیشتری انجام شود افزود: در این راستا سند اشتغال استان تهیه‌شده که شاید نقدهایی هم بر آن صورت می‌گیرد اما به‌شخصه اعتقاددارم که داشتن برنامه بهتر از بی‌برنامگی است.

فرماندار سلسله با اشاره به اجرایی شدن تعهدات اشتغال شهرستان سلسله در سال گذشته بیان کرد: امسال باگذشت هشت ماه از سال تا حدودی تعهدات خود را اجرایی کرده‌ایم اما بازهم کافی نیست و باید برای ایجاد اشتغال تلاش‌های بیشتری انجام شود.

وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال باید از چهار محل دولتی، خصوصی، تسهیلات و هلدینگ‌ها باشد، با توجه به منابع کم دولت باید برای ایجاد اشتغال تأکید بر هلدینگ‌ها و بخش خصوصی باشد بنابراین برای ایجاد اشتغال در شهرستان سلسله بر حضور هلدینگ‌ها و بخش خصوصی توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

فلاح نژاد با اشاره به تقسیم‌بندی بخش‌های مختلف اقتصادی برای ایجاد اشتغال در شهرستان سلسله خاطرنشان کرد: در این تقسیم‌بندی ۲۵ درصد سهم بخش کشاورزی، ۲۰ درصد سهم بخش صنعت و معدن و ۵۵ درصد نیز سهم بخش خدمات است.

این مسئول بابیان اینکه در کشورهای پیشرفته بیشترین اشتغال در بخش خدمات صورت می‌گیرد اما خدماتی که تولید را حمایت می‌کند نه شغل‌های کاذب گفت: سهم قابل‌قبول شهرستان سلسله از محل تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی توسعه اشتغال پایدار است که امیدواریم دستگاه‌های اجرایی شهرستان نیز از این موقعیت در راستای ایجاد اشتغال بتوانند به‌خوبی استفاده کنند.

وی با اشاره به سهم نامناسب شهرستان سلسله از تسهیلات مشاغل خانگی خواستار توجه بیشتری به شهرستان سلسله در این بخش شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *