شهردار ایلام با جدیت مشکلات شهروندان را برطرف کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، هادی کرمی در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم ایلام با اشاره به رویکرد دوره پنجم شورای اسلامی شهر ایلام در جذب سرمایه گذاری‌های مختلف اظهار داشت: شهر ایلام از ابعاد متعددی دارای ظرفیت‌های گوناگون برای جذب سرمایه گذاران است بنابراین شورای شهر تلاش دارد با تعریف چشم انداز دقیقی از توسعه این شهر زمینه جذب سرمایه گذاران را فراهم آورد.

وی افزود: تا کنون چشم انداز دقیقی برای آینده شهر ایلام که سزاوار آن باشد تهیه نشده و آنچه به عنوان چشم انداز در سالهای گذشته برای این شهر آماده شده بسیار کلی و عمومی است و ویژگی‌های منحصر به فرد ایلام در آن دیده نشده است.

در این دیدار رضا میرزاد سرپرست نمایندگی خبرگزاری تسنیمدراستان ایلام با ابراز اینکه  تسنیم تلاش دارد مجموعه دیدگاه‌های متنوع حاکم بر فضای مدیریت شهری در استان را در قالب آثار رسانه‌ای به اطلاع افکار عمومی برساند اظهار کرد: خبرگزاری تسنیم تلاش دارد مسائل و مشکلات مردم استان ایلام را به اطلاع مسئولان برساند تا این مشکلات بتواند با تلاش مسئولان و همت مردم برطرف شود و گامی در توسعه استان ایلام بردارد.

سرپرست نمایندگی خبرگزاری تسنیمدراستان ایلام ادامه داد: از طرفی مردم فقط در زمان انتخابات شورا‌ها و در قالب تبلیغات انتخاباتی مجال آشنایی اندک با دیدگاه‌های اعضای شورا‌ها را می‌یابند و پس از انتخابات این فرصت کمتر به وجود می‌آید بنابراین پاسخگو بودن اعضای شوراهای شهرهای مختلف در مقابل رسانه‌ها می‌تواند به ایجاد فضای تعاملی کارآمد برای توسعه شهر‌ها بیانجامد، خبرگزاری تسنیم در ایلام این مجال را فراهم می‌کند تا مطالبه‌گری مردم و پاسخگویی مسئولان را فراهم شود.

وی تصریح کرد: یکی از ابزارهای معرفی ظرفیت‌های موجود در شهرهای مختلف استان برای جذب سرمایهگذار، رسانه‌ها هستند بنابراین انتظار می‌رود این ظرفیت‌ها همزمان که در جلسات رسمی مختلف مطرح می‌شوند با طرحشان در رسانه‌ها نیز مجال معرفی بیابند تا از این طریق ابعاد موضوع برای همگان بیشتر روشن شود.

سپس عضو شورای شهر ایلام دیدگاه‌های خود و برنامه‌های شورای شهر ایلام در ترسیم چشم انداز توسعه این شهر و بررسی موانع و مشکلات پیش رو در این زمینه است را بیان کرد.

هادی کرمی بیان کرد: مهم‌ترین مطالبات از شهردارجدید ایجاد فعالیت‎هایی در سطح خدمات شهری، چینش نیرو براساس شایسته سالاری و انگیزه دادن به پرسنل است و امیدواریم در این حوزه‌ها شهردار با جدیت وارد و به رفع مشکلات بپردازد.

عضو شورای شهر ایلام با اشاره به ترافیک شهر ایلام گفت: مشکلات ترافیک و زیرساخت شهری ایلام، نیازمند شهرداری است که پیگیر مسائل مربوطه باشد زیرا مشکلات حمل ونقل و ترافیک فقط با ایجاد پل، زیرگذر و روگذر برطرف نمی‌شود و اگر موضوع طرح جامع شهری به سرانجام مثبتی ختم شود بدون شک بسیاری از مشکلات حوزه حمل و نقل کاهش می‌یابد.

کرمی الکترونیکی کردن شهرداری‌ را راهکاری برای حذف دلال بازی‌ در شهرداری‌ها دانست و گفت: ایجاد سامانه‌ای برای ثبت املاک و مسکن و زمین‌های حاشیه‌ای، ایجاد پارک‌های محله‌ای، تامین فضای سبز مورد نیاز و مرمت سازی آسفالت خیابان‌ها از دیگر مطالباتی بوده که شهردار باید با تمرکز بر روی آن‌ها به رفع مشکلات این حوزه‌ها اقدام کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *