اولین تصفیه خانه فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می‌شود

فیض اله پاسره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دهدشت اظهار داشت: این پروژه هم اکنون اماده بهره‌برداری بوده  و برای ۳۰۰ خانوار شبکه اتصال به فاضلاب به صورت کامل رایگان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون فاضلاب ۲۶۵ خانوار روستای شوتاور به این طرح متصل شده است، عنوان کرد: این طرح با هزینه ۱۰ میلیارد ریال برای اولین بار در استان اجرایی شده و هزینه تمامی خانوارها رایگان است.

پاسره اظهار داشت: علاوه بر اینکه آب به دست آمده از این تصفیه‌خانه برای کشاورزی زمین‌های پایین‌دست این روستا مورداستفاده قرار می‌گیرد به جمع‌آوری فاضلاب روستایی و آلوده نشدن چشمه‌ها نیز کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: حراست از منابع کمیاب آبی یک ضرورت دنیای امروز است، ما نیز در راستای حراست از منابع آبی و همچنین مدیریت فاضلاب ها هم به جهت سلامت محیط زیست و هم معرفی منبع جدید آبی برای مصارف کشاورزی و آبیاری پارک ها و مواردی از این دست، اولین تصفیه خانه فاضلاب روستایی را به مدار بهره برداری رساندیم.

پاسره عنوان کرد: برای شهرستان های بویراحمد و گچساران نیز دو پروژه تصفیه خانه فاضلاب روستایی به مرحله مطالعه و ارائه پیمان رسیده که انشاء الله بزودی و با تامین اعتبارات لازم شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها خواهیم بود.

مدیرعامل آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: روستای شوتاور با جمعیتی بالغ‌بر ۳۵۰ خانوار در ۶۳ کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *