«کازرون» پربارش‌ترین و «ایزدخواست» کم‌بارش‌ترین نقطه سال زراعی استان فارس

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آمار بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان فارس تا ساعت ۹٫۳۰ دقیقه صبح امروز میانگین بارندگی این استان در سال زراعی جاری تاکنون برابر با ۳۷٫۲ میلی‌متر بوده این در حالی است که میانگین بارندگی فارس در مدت مشابه سال گذشته ۲۴٫۱ میلی‌متر بوده است.

با توجه به اینکه میانگین بلند مدت بارندگی سال زراعی استان فارس برابر با ۶۴٫۷ میلی‌متر بوده بنابراین با توجه به بارندگی ۳۲٫۷ میلی‌متری امسال، تغییرات بارندگی نسبت به میانگین بلند مدت ۵۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

در بین شهرهای استان فارس کازرون با ثبت ۹۷٫۸ میلی‌متر و ایزدخواست با ثبت ۰٫۵ میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط در سال زراعی جاری بوده‌اند. در شیراز نیز ۴۴ میلی‌متر بارش ثبت شده است.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز لامرد با ۳۱٫۳ میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین شهر استان فارس بوده و تنها شهری است که درصد تغییرات بارندگی نسبت به بلند مدت ۸ درصد افزایش داشته است.

براساس اعلام سازمان هواشناسی بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و محاسبات عددی بیانگر ادامه فعالیت سامانه بارشی در سطح استان به ویژه در نواحی جنوبی خواهد بود که پیامد آن بارش پراکنده باران و در برخی نقاط رگبار، رعد و بر، گاهی وزش باد نسبتا شدید و در نقاط مرتفع و سردسیر با احتمال رگبار برف پیش‌بینی می‌شود.

به دلیل فعالیت سامانه در نواحی جنوبی امروز احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در این نواحی دور از انتظار نیست. همچنین بعد از عبور سامانه کاهش دما و مه صبحگاهی در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *