صندوق سرمایه‌گذاری خرد "زمین و ساختمان" در قم ایجاد می‌شود

محمدرضا معرفت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت مشارکت مردمی و جذب سرمایه‌های خرد برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌ها اظهار داشت: شهرداری قم به دنبال اجرای طرح راه‌اندازی صندوق زمین و ساختمان و صندوق پروژه بوده که لایحه این به‌زودی به شورای اسلامی شهر قم ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح جمع‌آوری سرمایه‌های خرد برای آن دسته از افرادی که توانایی اجرای پروژه مستقل را ندارند در نظر گرفته‌شده است، افزود: افراد زیادی به مجموعه شهرداری برای مشارکت در طرح‌ها مراجعه می‌کنند که باید برای آن‌ها اطمینان خاطری در جهت سرمایه‌گذاری از جانب شهرداری ایجاد شود.

قائم‌مقام شهردار قم در امور سرمایه‌گذاری ادامه داد: شهرداری برای ایجاد رضایت مردم پیگیر برخی موارد است، چراکه کارکرد این صندوق به‌صورت سهام پروژه و زیر نظر مستقیم شهرداری بوده که باید سازوکار مناسب آن شامل نحوه سرمایه‌گذاری، تعداد سهام، سود سهام و غیره برای آن دیده شود.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری تمام تلاش خود را بعد از راه‌اندازی صندوق در جهت رضایتمندی مردم انجام خواهد داد: اعتمادسازی برای مردم از درجه اهمیت بالایی برخوردار بوده که شهرداری نیز با توجه به حساسیت‌های موجود جوانب این اقدام را سنجیده و بعد عملیات اجرایی آن را آغاز می‌کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *