چالش بزرگی در تخصیص اعتبارات و تسهیلات بانک‌ها از مرکز به استان کرمان وجود دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کشور برگزار شد، اظهار‌داشت: ۵۰ درصد از واحدهای روستایی استان مقاوم‌سازی شدند و برای مابقی نیازمند اعتبارات هستیم.

وی با بیان اینکه بیشترین حوادث و تلفات انسانی در دهه اخیر در استاند کرمان بوده است گفت: در سفر گذشته معاون رئیس جمهور تصویب شد که ۱۰ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده بازسازی شودو

مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در سیل سال گذشته نیز باز سازی ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان کرمان تصویب شد افزود: تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد به انعقاد قرارداد بانکی رسیدند.

وی با بیان اینکه زلزله‌های اخیر به پنج هزار واحد مسکونی در استان کرمان خسارت جدی وارد کرده است گفت: از این تعداد بیش از دو هزار واحد تخریب شده است.

سلطانی‌نژاد با اشاره به اینکه ۴۲ درصد از جمعیت  استان در روستاها ساکن هستند خاطر نشان کرد: بیش از پنج هزار و ۲۰۰ روستا در استان وجود دارد و خوشبختانه ۵۰ درصد خانه‌های روستایی استان کرمان مقاوم‌سازی شده‌اند که از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

وی با بیان اینکه ابلاغ بانک‌ها از مرکز در بحث بازسازی خانه‌ها در استان کرمان انجام نشده است گفت: بانک‌ها همکاری خوبی در بحث اعطای تسهیلات برای بازسازی خانه‌ها نداشتند.

مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه تخصیص اعتبارات و تسهیلات بانک‌ها از مرکز به استان به یک چالش اساسی تبدیل شده است گفت: کمک‌های بلاعوض پیشران کارها هستند که باید جدی گرفته شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *