دوره مقدماتی و تکمیلی روزنامه‌نگاری در استان گلستان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان،  ایرج رمضانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دوره تکمیلی روزنامه‌نگاری ویژه اصحاب رسانه برای خبرنگارانی که دوره مقدماتی را سپری کردند در حال برگزاری است.

وی افزود: در سال ۱۳۹۷ چهارمین دوره آموزش مقدماتی خبرنگاری با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

رئیس اداره رسانه فرهنگ و ارشاد گلستان  ادامه داد: این دومین دوره تکمیلی خبرنگاری در استان گلستان است که از سوی  اداره‌کل فرهنگ و ارشاد با همکاری دفتر مطالعات برنامه‌ریزی وزارت ارشاد برگزار شده و در این دوره تکمیلی ۲۰  فعال رسانه‌ای استان گلستان شرکت کردند.

رئیس اداره رسانه فرهنگ و ارشاد گلستان تاکید کرد: دوره تکمیلی روزنامه‌نگاری در ۶ هفته به طول می‌انجامد و در این مدت کارگاه عملی روزنامه‌نگاری در ۲ جلسه، صفحه‌آرایی چاپ و نشر در ۲ جلسه و مبانی عکاسی خبری در ۲ جلسه برگزار می‌شود.

رمضانی یادآور شد: افراد شرکت‌کننده در این دوره آموزشی در ۶ هفته متوالی پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند و بیش از ۸۰ ساعت آموزش را سپری می‌کنند.

رئیس اداره رسانه فرهنگ و ارشاد استان گلستان افزود: گرچه تعداد شرکت‌کنندگان در این دوره کم است اما  فعالان رسانه‌ای شرکت کننده در این دوره گزینش شده دوره مقدماتی هستند و خروجی کارشان در رسانه‌ها ملموس است.

رمضانی تاکید کرد: امید داریم با برگزاری این دوره کیفیت انتشار خبر در نشریات و رسانه‌های استان ارتقاء یابد و مباحث آموزشی در این دوره در رشته‌های روزنامه‌نگاری دانشگاهی علامه طباطبایی  تدریس می‌شود و حتی افرادی که این دوره‌ها را سپری کرده باشند در صورت تحصیل در این دانشگاه جزء دروس گذرانده شده آنها محاسبه می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *