شهرستان بجنورد فاقد "برنامه طرح توسعه پایدار شهری" است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمود ثمینی ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بجنورد با اشاره به نزدیک بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های قابل بهره برداری و یا به بهره برداری رسیده را هرچه سریع‌تر به دبیرخانه این کمیته اعلام کنند.

وی در ارتباط با لایحه بودجه سال ۹۷ افزود: مدیران موظف هستند با نگاه دستگاهی و اجرای قوانین بالادستی بالاخص لایحه بودجه سال ۹۷ را مطالعه و ایرادات کار را به نمایندگان مجلس ارائه دهند.

فرماندار شهرستان بجنورد با بیان این مطلب که دستگاه‌های اجرایی پیگیری جدی‌تری نسبت به بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی داشته باشند تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید گزارش بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی مرتبط را به سازمان مدیریت برنامه و بودجه ارائه دهند. همچنین برگزاری کارگروه اشتغال را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

ثمینی جلسات ستاد بازآفرینی شهری پایدار را مهم دانست و خاطرنشان کرد: کمیته‌های تخصصی ستاد بازآفرینی شهری پایدار شکل خواهد گرفت و در این راستا کلیات این ستاد انجام شده اما به مطالعات دقیق‌تر و ریز بینانه‌تر نیازمندیم.

فرماندار شهرستان بجنورد اذعان داشت: موضوع ستاد بازآفرینی شهری پایدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و متاسفانه در مدت اخیر نتوانستیم استفاده لازم را از این ظرفیت ببریم. در ستاد بازآفرینی شهری پایدار نقاطی که از لحاظ اجتماعی، ویژه هستند و از جنبه عمرانی، اشتغال و فرهنگی از متوسط شهری پایین‌تر قرار دارند در راستای تخصیص پروژه‌ها و تایید این ستاد می‌توانند از اعتبارات ملی برای پروژه‌ها استفاده کنند.

وی با بیان این که جلسات باید از حالت شعار گونه خارج شده و جامه عمل به خود بپوشانند گفت: جلسات باید تبدیل به تعریف پروژه‌ها شود و بتوانیم با کمک اعتبارات ملی و استانی با انجام پروژه‌ها به هدف مد نظر رهبر انقلاب در خصوص خراسان شمالی برسیم.

ثمینی در پایان افزود: در بخش تملک دارایی سرمایه‌ای استانی ۳۹۴ هزار و ۳۴۲ میلیون ریال مصوبه سال ۹۶ بود که ۷۵٫۶ درصد آن تخصیص یافت. همچنین در بخش قانون استفاده متوازن از امکانات کشور مصوب سال ۹۶، ۴۲ هزار و ۷۵ میلیون ریال بود که ۷۰٫۳ تخصیص تخصیص پیدا کرد. در بخش اعتبارات ارتقاء شاخص‌های توسعه اقتصادی ۲۵۶ هزار و ۴۲۰ میلیون ریال مصوبه سال ۹۶ بود که ۱۷۷ هزار و ۱۸۷ میلیون ریال آن تخصیص پیدا کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *