۲۰۰۰ دفتر ICT پستی در روستاها سالانه ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیرضا زرگوش ظهر امروز در نشست با مسئولان اداره‌کل پست استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم دفاتر ICT و IT در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اظهار داشت: این دفاتر در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد و زمینه رشد و توسعه مناطق را فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر ارائه خدمات با کیفیت به جامعه هدف تصریح کرد: در حوزه پست بانک  از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستائیان قدم‌های مهمی برداشته شده است که روستائیان با ارائه طرح‌های مورد نظر می‌توانند از این ظرفیت برای تولید و اشغال استفاده کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ایران با اشاره به تلاش‌های دولت یازدهم و دوازدهم برای ایجاد اشتغال روستایی افزود: دولت برای رونق و توسعه روستاها اقدامات مهمی انجام داده و در ایجاد اشتغال روستایی نیز توجه دارد.

زرگوش بیان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاها با مدیریت خوبی در حال انجام است و امیدواریم منجر به ایجاد مشاغل پایدار برای روستاییان شود.

وی، با اشاره به اینکه امسال تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی برای نخستین بار پرداخت می‌شود از ایجاد دفاتر ICT در روستاها  خبرداد و گفت: پست مکلف به ایجاد سالانه ۲ هزار دفتر ICT در روستاها است که این مهم نقش تاثیرگذاری در ایجاد اشتغال و رونق روستاها دارد.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ایران با اشاره به ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی، تولیدات بر اساس ظرفیت‌های روستاها بیان کرد: تجارت الکترونیک از برنامه‌های مهم در این عرصه است چراکه این نوع فعالیت سبب کوتاه شدن دست واسطه‌گران و جلوگیری از مهاجرت روستائیان شود.

زرگوش از اجرای پروژه«جی نف» خبرداد و  تصریح کرد: پروژه«جی نف» زمینه ساز دولت الکترونیک است چراکه استاندارسازی آدرس‌دهی، نقشه و سرویس‌دهی است.

وی، با بیان اینکه پروژه«جی نف»  به طور کامل در مدت ۲ سال اجرا شود خاطر نشان کرد: اجرای این طرح نیاز به تامین اعتبار و همکاری شهرداران و دهیاران است.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ایران با اشاره به اجرای طرح سیماک افزود: طرح «سیماک»  یا سیستم یکپارچه سازی مدیریت املاک کشور در شمار طرح‌های مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی  است که تمام استعلامات و ارتباطات بین دستگاهی الکترونیکی می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *