مشاور رئیس جمهور: مناطق آزاد وارد بورس بین‌المللی می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، مرتضی بانک عصر امروز در نشست با فعالان تجاری قشم، اظهار داشت: راه‌اندازی این بورس با هدف تسهیل در جذب سرمایه و رفع موانع سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

وی با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، تصریح کرد: باید با اتخاذ برنامه‌های راهبردی مشکل تسهیلات با رقم‌های بالا برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد حل شود.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور تا تاکید کرد: قوانین مناطق آزاد مترقی است و نیازی به تغییر ندارد و از این رو حفظ این قوانین یکی از فعالیت‌های دبیرخانه است.

بانک اظهار کرد: دبیرخانه مناطق آزاد کشور جایگاه تعیین تکلیف و قانونگذاری ندارد، بلکه هماهنگ کننده سازمان‌های مناطق آزاد است و این سازمان‌ها خود دارای شخصیت مستقل هستند که مشکلات خود را از طریق دبیرخانه دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: هدف از ایجاد مناطق آزاد فقط واردات و خرید و فروش نیست بلکه تولید، صادرات و اشتغال رویکرد کلان این مناطق است که باید فضا را به این سمت هدایت و مکانیزم‌ها را در این بستر ایجاد کرد.

بانک در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بیان داشت: در این حوزه باید گونه‌ای عمل شود که هم از قاچاق جلوگیری شود و هم ظرفیت مناطق آزاد مورد توجه باشد.

مشاور رئیس جمهور در این نشست به برخی معافیت‌های مالیاتی برای فعالان در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: معافیت‌های مالیات گمرکی و مالیات عوارض کسب و کار در دوره ۲۰ ساله دو ویژگی مهم فعالیت در مناطق آزاد کشور است که هم اکنون پس از اتمام آن فعالان اقتصادی مشمول مالیات می‌شوند.

به گزارش تسنیم، جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس و مرکز یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران به شمار می‌رود.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور روز شنبه در جریان حضور در جزیره قشم اقدام به بازدید از طرح‌های عمرانی در دست اجرا در این جزیره کرده است.

امروز خانه دوست با قدمت ۸۰ ساله در شهر سوزای قشم توسط مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور گشایش یافت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *