۲ میلیارد و ۶۵۷ میلیون تومان تسهیلات به مددجویان قمی پرداخت شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مجید آوری فرد در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: تا انتهای سال جاری زمان اندکی باقی‌مانده و باید در این مدت اندک در راستای تحقق بخشیدن به هدف‌گذاری‌های تعیین‌شده اقدامات جدی‌تری برداشته شود.

وی با اشاره به‌ راحتی و کوتاهی مسیر ارائه تسهیلات به مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی افزود: از ابتدای سال جاری سعی بر این بوده که با انجام اقدامات و طرح‌هایی مسیر ارائه تسهیلات به مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی کوتاه‌تر شود که این مهم نیز تا حدودی در استان قم تحقق‌یافته است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استان قم تعامل و همکاری برخی از بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را مورد توجه قرار داد و گفت: در زمینهٔ پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بانک‌های ملی، ملت و صادرات اقدامات بهتری انجام دادند که اگر همین رویه و روال در تمامی بانک‌ها ادامه پیدا کند آمار و ارقام تسهیلات ارائه‌شده نیز به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کند.

آوری فرد با انتقاد از برخی مشکلات موجود در مسیر پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی استان عنوان کرد: متأسفانه در مسیر پرداخت این تسهیلاتی مشکلاتی وجود داشته که باید با برگزاری جلساتی مداوم مشکلات موجود رفع و مسیر پرداخت تسهیلات به متقاضیان بخش‌های مختلف استان و معرفی‌شدگان به بانک‌های عامل با جهش بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان آماری از معرفی‌شدگان مددجویان سازمان بهزیستی استان قم برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان تأکید کرد: در سال ۹۶، بالغ‌بر ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب برای معرفی مددجویان به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات بوده که از این میزان تاکنون ۶ میلیارد و ۸۹۶ میلیون تومان به بانک‌ها معرفی‌شده که از این میان صرفاً ۲ میلیارد و ۶۵۷ میلیون تومان تحقق و پرداخت‌شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استان قم تصریح کرد: بانک‌های عامل استان درصورتی‌که متقاضی دریافت تسهیلات ظرف مدت یک ماه به بانک مراجعه نکند پرونده‌های آنان را به دستگاه‌های مربوطه ارجاع می‌دهند همچنین باید تمام بانک‌های عامل استان پرداخت تسهیلات به متقاضیان را حداکثر ظرف مدت یک هفته به دستگاه‌های استانی اعلام کرده و آن‌ها را در روند اجرای کار قرار دهند.

مدیرکل بهزیستی استان قم نیز در این جلسه افزود: مددجویان بهزیستی ازجمله مستحق‌ترین و مهم‌ترین افرادی بوده که در زمینهٔ دریافت تسهیلات در اولویت باید قرار گیرند تا بخشی از مشکلاتی که امروز با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند کاهش پیدا کند.

رضا سلیقه با انتقاد از تنگناهای موجود در زمینهٔ دریافت تسهیلات توسط مددجویان بهزیستی استان تصریح کرد: اصولاً بخش قابل‌توجهی از مددجویان قمی از طبقات محروم جامعه بوده و با برخی از مشکلات اقتصادی و معیشتی دیگری نیز روبه‌رو هستند و از این منظر برای تهیه ضامن و وثیقه برای دریافت تسهیلات با مشکلاتی روبه رو بوده که باید چاره‌ای برای آن اندیشید.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ فرد دارای ضایعه نخاعی در قم وجود داشته که نیازمند حمایت‌های بیشتری از سازمان حمایتی هستند همچنین متأسفانه بسیاری از نابینایان استان نیز عملاً دارای شغل نبوده و خانه‌نشین هستند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *