وزارت راه ‌دلایل تاخیر در بهره‌برداری ‌بیمارستان ‌‌تویسرکان را اعلام کند

حبیب مومیوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان، اظهار داشت: در سال های اخیر همواره نسبت به تسریع در روند ساخت بیمارستان قائم(عج) تویسرکان تاکید داشته‌ایم و از برخی کندی‌هایی که در روند کار ایجاد می‌شد انتقاد کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: بارها اعلام کردیم به هیچ وجه تاخیر در روند افتتاح این بیمارستان را نمی‌پذیریم اما تبدیل شدن این بیمارستان ۹۶ تختخوابه به یک بیمارستان ۱۵۲ تختخوابه و اضافه کردن بخش‌های تخصصی زایمان و دیالیز یکی از مهمترین دلایل طولانی تر شدن مراحل ساخت بیمارستان قائم(عج) شد.

فرماندار تویسرکان با تاکید بر اینکه شخصاً قولی در مورد زمان افتتاح این بیمارستان نداده‌ام تاکید کرد: آنچه در مورد زمان بهره‌برداری از این طرح گفته شده بر اساس اعلام دستگاه اجرایی متولی ساخت این بیمارستان بوده و وزارت راه و شهرسازی باید دلایل تاخیر در روند ساخت این بیمارستان را  اعلام کند.

وی ابراز کرد: به میزان پیشرفت فیزیکی این طرح اشاره نمی‌کنم اما هنوز امیدواریم بیمارستان قائم(عج) تویسرکان تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

مومیوند گفت: وزارت راه و شهرسازی متولی اجرای بخش سازه‌ای این بیمارستان است و وزارت بهداشت و درمان نسبت به تجهیز فوری این بیمارستان پس از اتمام مراحل ساخت اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: اکنون مراحل اجرایی ساخت این بیمارستان با فعالیت همزمان بیش از ۱۲۰ نیروی اجرایی و انسانی پیش می‌رود که اگر این روند در سال‌های گذشته هم دنبال می‌شد بی شک این طرح تاکنون به بهره‌برداری می‌رسید.

به گزارش تسنیم، بهره‌برداری از بیمارستان ۹۶ تختخوابه قائم(عج) تویسران به عنوان یکی از مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان همدان در سال ۹۴ قرار بود تا پایان سال ۹۵ صورت بگیرد اما این بیمارستان به یک بیمارستان ۱۵۲ تختخوابه و برخوردار از برخی بخش های تخصصی مانند بخش نوین زایمان و دیالیز شد و علاوه بر آن با کندی‌هایی در مسیر ساخت روبه رو شد تا زمان بهره برداری از آن بر اساس گفته مسئولان ابتدا به نیمه اول سال ۹۶ و سپس به آخر سال ۹۶ تغییر یابد. مراحل اجرایی ساخت بیمارستان قائم(عج) تویسرکان از سال ۸۷ آغاز شده است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *