پرستاران از نبود امنیت کاری رنج می‌برند

طاهره زاهد‌صفت در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره مشکلات حوزه پرستاری در کشور ایران اظهار داشت: مشکلات جامعه پرستاری در ایران بسیار زیاد است و یکی از مهم‌ترین مشکلات عدم وجود امنیت شغلی برای پرستاران است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با بیان اینکه پرستاران در حوزه‌های پرکار مانند حوزه اورژانس از ایمنی کاری نامناسبی برخوردار هستند گفت: در سال‌های اخیر شاهد بروز اتفاقاتی نظیر ضرب و شتم پرستاران بوده‌ایم و متاسفانه نیروهای انتظامی و نگهبانی حاضر در بیمارستان‌ها نیز به موقع در محل حادثه حضور پیدا نمی‌کنند.

زاهدصفت با تاکید بر لزوم تصویب قانون “تعرفه‌گذاری پرستاران” عنوان داشت: تصویب و اجرای این قانون خواسته تمام جامعه پرستاری از نمایندگان مجلس است و ظاهراً این قانون چند روز گذشته در کمیسیون تلفیق به دلیل کمبود منابع رد شده است.

وی با بیان اینکه مراحل نخست اجرای طرح تایید صلاحیت حرفه‌ای پرستاران توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام است ابراز داشت: از این وزارتخانه می‌خواهیم تا مراحل اجرایی این طرح را به شورای عالی نظام پرستاری واگذار کند.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: یکی از مسائلی که پرستاران با آن درگیر هستند این است که نیاز دارند تا شرح وظایف حوزه کاری خود را انجام دهند زیرا در حال حاضر انجام برخی امور دفتری به پرستاران سپرده شده که سبب کاهش فرصت آنان را ارتباط و رسیدگی به بیماران می‌شود.

زاهدصفت با اشاره به ابلاغ طرح “اعتبارسنجی بیمارستان‌ها” توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بیشترین فشار در راستای اجرای این طرح به پرستاران وارد می‌شود که در حال بیمارستان‌ها در حال انجام وظایفشان هستند.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *