بازار آشفته افزایش کرایه تاکسی ایلام در سکوت مسئولان انجام گرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام،  نرخ کرایه‌های تاکسی هر ساله به مانند دیگر هزینه‌های زندگی، پوشاک، اقلام فرآورده‌های غذایی، محصولات الکترونیکی و هزاران کالای دیگر افزایش می‌یابد.

متولی و مسئول تعیین و تصویب کرایه تاکسی شورای شهر است که پس از تصویب و ارسال مصوبه به فرمانداری و استانداری و تایید نهایی آن اجرایی می‌شود.

اما در ایلام این روند در سکوت مسئولان و  اقدام رانندگان خود سر روزانه تغییر می‌کند و هر راننده تاکسی به سلیقه خود تعیین نرخ می‌کند و عدم نظارت و کنترل و گاهی مماشات مسئولان و سکوت آنان به تسریع این موضوع در بین رانندگان تاکسی تاثیرگذار است.

 علی یوسف‌زاده شهروند ایلامی ساکن شهرک شهید کشوری به نمایندگی از تعدادی از شهروندان معترض به افزایش کرایه خودسرانه تاکسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: چند وقتی است که کرایه تاکسی مسیر شهرک شهید کشوری که تا چند هفته پیش هزار تومان بود به ۱۲۰۰ تومان افزایش یافت و این موضوع بدون هیچ علت خاصی است و وقتی از راننده‌ها می‌پرسیم  که چرا کرایه گران شده یک برگ کپی نشان می‌دهندو می‌گوید تاکسیرانی گفته فعلا کرایه ۱۲۰۰ تومن است و بعد عید برچسب می‌دهیم که بشود ۱۵۰۰ تومان، حالا خارج از دردسر پیدا کردن پول خورد سؤال اینجا که افزایش قیمت به چه علت بوده؟

وی ادامه داد: بنزین که گران نشده افزایش قیمت به چه علت رخ‌ داده؟ این به کنار چرا بعد عید باید کرایه تاکسی این مقدار گران شود؟ اگر افزایش قیمت قانونی است چرا برچسب نمی‌زنند  و اگر نیست چرا با آنها برخورد نمی‌کنند؟

محب سارایی نیز در رابطه با گرانی کرایه تاکسی  اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های رانندگان و تاکسیداران به پو‌ های خُردی معطوف می شود که کمبود آن گاه به جر و بحث و درگیری  میان مسافر و راننده تاکسی کشیده می‌شود.

وی ادامه داد وقتی کرایه را ۱۳۰۰ تومان تعیین می‌کنند به ناچار راننده تاکسی مابقی این پول را ندارد که پرداخت کند و این موضوع باعث افزایش نرخ و گاهی جر و بحث مسافر و راننده و افزایش کرایه می‌شود.

غلامرضا طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: در مسیر شهرک شهید کشوری و سایر نقاط شهر ایلام هیچ‌گونه افزایش نرخ نداشته‌ایم و هر گونه افزایش برابر رویه قانونی و در مراحل خاص و با اطلاع‌رسانی و اقدامات کارشناسی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ و نقل درون‌شهری شهرداری ایلام گفت: شهروندان که این موضوع  را پیگیر شده‌اند جهت صحت‌ و سقم موضوع به سازمان تاکسیرانی مراجعه کنند تا مصوبه مسیر فوق سایر مسیرها در اختیار آنان  قرار گیرد.

طاهری بیان کرد: در صورت مشاهده هر گونه درخواست وجه اضافی توسط وسایل حمل‌ و نقل درون‌شهری مراتب را با سامانه ۱۳۷ شهرداری که به‌صورت شبانه‌روز در خدمت شهروندان است با اعلام شماره وسیله نقلیه اعلام تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *