بیرجند| مسئولان برای تثبیت و نگهداشت جمعیت در شهرستان‌های استان خراسان جنوبی تلاش کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدمهدی مروج‌الشریعه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز با توجه به افت منابع آبی و خشکسالی‌های چندین ساله، موضوع تامین و انتقال آب از دریای عمان از مهمترین مولفه‌های مورد نیاز در شرق کشور است.

استاندار خراسان جنوبی تثبیت و نگهداشت جمعیت در شهرستان‌های استان خصوصاً استان‌های مرزی و روستاها را مورد تاکید قرار داد و افزود: یکی از مهمترین نیازهایی که باید تامین شده و یا مرتفع شود موضوع نیاز مردم به آب شرب، صنعتی و معدنی است که باید به طرق مختلف مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد.

مروج‌الشریعه با بیان اینکه اقدامات مناسبی در حوزه مطالعات تامین آب استان از طرق مختلف به انجام رسیده است افزود: با توجه به نیاز آبی شدید در استان‌های سیستان و بلوچستان و نیز خراسان جنوبی، انتقال آب از دریای عمان می‌تواند تا حد زیادی به نگهداشت جمعیت و رونق اقتصادی که به تقویت مولفه‌های امنیتی استان نیز منجر خواهد شد، کمک کند.

مقام عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۴۰۰ روستا در استان خراسان جنوبی به وسیله تانکر آبرسانی می‌شود که در صورت بروز حادثه‌هایی که ریشه‌های انسانی و یا طبیعی دارند می‌تواند بسیار مهم و حائز اهمیت باشد.

مروج الشریعه به تهدیدات زیستی و طبیعی در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و یادآور شد: دستگاه‌های خدمات رسانی که دارای تاسیسات حساس و حیاتی هستند باید علاوه بر رعایت استانداردهای ایمنی در زمینه تهدیدات امنیتی این تاسیسات نیز نگاهی نو و تازه داشته باشند.

رئیس شورای پدافند غیر عامل استان، ارائه هشدارهای مداوم به منظور حفظ هوشیاری همیشگی را رسالت اصلی پدافند غیر عامل دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های خدمات رسان باید دارای نقشه‌های کاری متعدد بوده و برای تمامی شرایط برنامه کاری داشته باشند.

وی، اجرای خط لوله گاز به شرق کشور از طریق رفسنجان را مورد تاکید قرار داد و گفت: تامین گاز مورد نیاز برای شهر نهبندان و برخی شهرهای استان خراسان جنوبی می‌تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

استاندار خراسان جنوبی، به تهدیدات در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در کنار تهدیدات امنیتی و سخت افزاری، تهدیدات نرم افزاری و آسیب‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی وجود دارد نیز باید به طور خاص و ویژه مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران امر قرار گیرد.

مروج الشریعه با بیان اینکه در حال حاضر با تغییر نسل مواجه هستیم اظهار داشت: باید راه‌هایی که به انسداد مسیرهایی که به کم هویتی و یا بی‌هویتی جوانان ما منجر می‌شود را شناسایی کرده و با ارائه برنامه‌های کاری مدون و مشخص، در یک برنامه زمانی معین آنها را برطرف کنیم.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *