اردبیل |تیم ملی فوتبال و گلبال کم‌بینایان به اردوی تدارکاتی بلژیک اعزام می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل٬ علی‌اصغر هادی‌زاده صبح امروز در جلسه مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های نابینایان و کم بینایان استان اردبیل اظهار داشت: فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان در ۸ رشته آقایان و ۶ رشته بانوان فعالیت می‌کند که از جمله این رشته‌ها می‌توان به فوتبال ۵ نفره٬ گلبال٬ شنا٬ دو و میدانی٬ پاورلفتینگ و شطرنج اشاره کرد.

وی گفت: در حال حاضر تیم فوتبال ۵ نفره ایران جزو تیم‌های برتر در سطح جهان و نائب قهرمان پارا المپیک ۲۰۱۶ ریو است که در کنار فوتبال ۵ نفره نیز٬ گلبال نیز ورزش نخست نابینایان و کم بینایان در ایران است.

نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مسابقات باشگاهی کشور به میزبانی اردبیل در حال برگزاری است٬ افزود: تیم ملی گلبال ایران امسال توانست مقام نائب قهرمانی آسیا را از آن خود کند.

هادیزاده تصریح کرد: در دو و میدانی ورزشکاران ایران صاحب مدال‌های رنگارنگ در سطح آسیا بوده و تیم پاورلفتینگ ایران لقب قهرمانی جهان را یدک می‌کشد.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات فدراسیون و هیئت‌های ورزشی استان‌ها٬ عدم برخورداری از امکانات سخت افزاری مناسب است که ۷ هزار بیمه شده در سطح کشور داریم ولی استان‌ها سالنی اختصاصی برای تمرین ندارند.

نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان گفت: سال آینده مسابقات قهرمانی جهان در رشته های فوتبال ۵ نفره و گلبال در کشور سوئد برگزار می‌شود که اردوی تدارکاتی این دو تیم٬ اردیبهشت سال آینده در کشور بلژیک برگزار می شود.

حاجی زاده افزود: سال آینده مسابقات آسیایی جاکارتا را داریم که تیم ایران در تمامی رشته‌های نابینایان و کم بینایان در این مسابقات شرکت می کنند.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *